Dramat obrońcy Arsenalu. Czeka go dziewięciomiesięczna przerwa

Piłka nożna
Dramat obrońcy Arsenalu. Czeka go dziewięciomiesięczna przerwa
fot. PAP

Fatalne wieści otrzymał Calum Chambers na początku nowego roku. Obrońca Arsenalu nabawił się kontuzji, która okazała się bardzo poważna. Anglik zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie i będzie pauzował sześciu do dziewięciu miesięcy.

Chambers doznał urazu w przegranym meczu z Chelsea (1:2). Obrońca „Kanonierów” początkowo próbował kontynuować grę, ale jak się okazało, sprawdził się najczarniejszy ze scenariuszy. Anglik narzekał na ból w kolanie, a dalsze badania wykazały zerwanie więzadeł krzyżowych.

„Możemy potwierdzić, że uraz, którego nabawił się Calum w meczu z Chelsea to zerwanie więzadeł krzyżowych w lewym kolanie. Piłkarz przeszedł w czwartek operacje w jednym z londyńskich szpitali, a jego rehabilitacja potrwa od sześciu do dziewięciu miesięcy” – ogłosił Arsenal w oficjalnym komunikacie.

W związku z kontuzją angielskiego obrońcy, menedżer Arsenalu Mikel Arteta zapowiedział, że klub będzie musiał zwiększyć aktywność podczas zimowego okienka transferowego.

W bieżącym sezonie Chambers był ważnym ogniwem w zespole Arsenalu. Zagrał 18 meczów z armatką na piersi. Strzelił w nich jednego gola i zanotował cztery asysty.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie