Siatkarze i trener Jastrzębskiego Węgla rozjechali się po świecie

Siatkówka
Siatkarze i trener Jastrzębskiego Węgla rozjechali się po świecie
fot. Cyfrasport

Aż pięciu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla oraz ich trener będą na początku stycznia walczyć o awans na igrzyska olimpijskie w Tokio. Najliczniejsza grupa zagranicznych graczy tego klubu weźmie udział w mocno obsadzonym turnieju w Berlinie. Inni zagrają w Vancouver w Kanadzie, a przedstawiciel klubu uda się też do Jiangmen w Chinach.

Na turniej w Berlinie wybiera się trzech siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. To Niemcy Lukas Kampa, Christian Fromm oraz Francuz Julien Lyneel. Reprezentację Serbii, która także zagra w stolicy Niemiec, poprowadzi trener jastrzębian Slobodan Kovać. Turniej będzie niezwykle mocno obsadzony, zagrają w nim gospodarze, mistrz Europy Serbia, wicemistrz Słowenia, czwarta drużyna kontynentu Francja, a także Belgia, Bułgaria, Holandia oraz Czechy. Kwalifikację olimpijską uzyska tylko jeden zespół. Turniej w Berlinie potrwa od 5 do 10 stycznia.

 

W turnieju strefy Ameryki Północnej i Środkowej oraz Karaibów wystąpią: Kanada, Kuba, Meksyk i Portoryko. Udział w nim wezmą dwaj siatkarze Jastrzębskiego Węgla - środkowy z Kanady Graham Vigrass oraz rozgrywający z Portoryko Arturo Iglesias. Turniej w Vancouver odbędzie się w dniach 10-12 stycznia.

 

W bój o przepustkę na igrzyska w Tokio będzie też zaangażowany Bogdan Szczebak, scoutman Jastrzębskiego Węgla. Jest on bowiem członkiem sztabu szkoleniowego reprezentacji Australii, w którym pracuje także trener przygotowania motorycznego Luke Reynolds. Tym razem ten drugi nie wyjeżdża z Polski, zostanie w Jastrzębiu-Zdroju i będzie prowadził treningi z zespołem pod nieobecność Slobodana trenera Kovacia. Rywalami Australijczyków podczas turnieju w chińskim Jiangmen będą: gospodarze, Korea Południowa, Chińskie Tajpej, Katar, Iran, Pakistan oraz Indie.

 

Zmagania w kwalifikacjach olimpijskich reprezentanci Polski będą śledzić ze spokojem, bo oni wywalczyli awans już przy pierwszym podejściu. Podczas sierpniowego turnieju interkontynentalnego w Gdańsku Polska pokonała po 3:0 Tunezję i Francję oraz 3:1 Słowenię. W innych turniejach kwalifikacyjnych bilety do Tokio zdobyli wówczas: Argentyna, USA, Rosja, Brazylia i Włochy. Japończycy, jako gospodarze, mieli pewny udział w igrzyskach. Do tej siódemki dołączy jeszcze pięć reprezentacji wyłonionych z pięciu turniejów kontynentalnych – Europy, Azji, Ameryki Północnej i Środkowej oraz Karaibów, Ameryki Południowej oraz Afryki.

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie