MŚ w SuperEnduro: Błażusiak liderem klasyfikacji generalnej

Moto

Tadeusz Błażusiak (KTM) wygrał drugą eliminację mistrzostw świata w SuperEnduro, która odbyła się w Niemczech i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.

"Taddy” w zawodach, które zostały rozegrane w miejscowości Riesa wygrał wszystkie trzy finały. Drugi ze startujących Polaków, Emil Juszczak (Beta) zajął 10. miejsce.

SuperEnduro to motocyklowe wyścigi na torze w hali, przypominające motocrossowe, których organizatorzy tworzą różnego rodzaju przeszkody (belki, mosty, odcinki kamieniste, rowy z wodą itp.), aby maksymalnie utrudnić zawodnikom przejazd.

W każdej rundzie MŚ - w tym sezonie będzie ich pięć - odbywają się trzy równorzędne finały. Zawodnicy zdobywają też punkty za zajęcie trzech pierwszych miejsc w Superpole (wyścig decydujący o miejscach na starcie - Błażusiak w Niemczech był w nim drugi). Organizatorzy wyłaniają też najlepszych zawodników danej imprezy, sumując uzyskane przez nich punkty.

Następne zawody cyklu odbędą się 18 stycznia w Hiszpanii (La Coruna). W Polsce odbędzie się jeszcze ostatnia eliminacja, 14 marca w Łodzi.