Talarek blisko hitowej walki! Zmierzy się z królem nokautu?

Sporty walki
Talarek blisko hitowej walki! Zmierzy się z królem nokautu?
fot. PAP

Robert Talarek (24-13-3, 16 KO) może stanąć przed jednym z najtrudniejszych wyzwań w karierze! Jak poinformował promotor Tomasz Babiloński, Polak jest bliski walki z byłym mistrzem świata wagi średniej Davidem Lemieux (41-4, 34 KO).

Do pojedynku miałoby dojść 21 lutego w Montrealu, czyli na terenie Lemieux. Talarek w zeszłym roku stoczył dwie walki - najpierw wygrał po szalonym boju z Patrykiem Szymańskim, a następnie zremisował z Aleksandrem Streckim. Starcie z Kanadyjczykiem byłoby największym wyzwaniem w ostatnim czasie.

 

Lemieux w 2015 roku sięgnął po mistrzostwo świata, pokonując na punkty Hassana N'Dama N'Jikama. Nie zdołał jednak obronić tytuły, gdyż w kolejnej walce zmierzył się z Giennadijem Gołowkinem. Przegrał wtedy przed czasem. Dwa lata później otrzymał kolejną szansę boksowania o mistrzostwo świata, jednak po jednostronnym pojedynku przegrałz Billym Joe Saundersem.

 

Zdołał się jednak odbudować. Wygrał trzy walki, choć ostatnią tylko przez niejednogłośną decyzją sędziów. Starcie z Maksymem Bursakiem było też jedynym występem w zeszłym roku, a równocześnie powrotem po ponad rocznej przerwie. Jak będzie prezentował się w lutym 2020 roku?

 

Lemieux boksował już z Polakiem. W 2013 roku znokautował Roberta Świerzbińskiego na gali w Montrealu, posyłając go trzykrotnie na deski już w pierwszej rundzie.

 

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze