Hokejowe MŚ U-18 kobiet: Polki uległy Chinkom

Polska przegrała z Chinami 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) w swoim czwartym, przedostatnim meczu rozgrywanych w Katowicach hokejowych mistrzostw świata U-18 kobiet Dywizji 1B.

Przed turniejem Polki zapowiadały walkę o awans do wyższej dywizji, tymczasem trzy kolejne porażki spowodowały, że musiały raczej zacząć myśleć o utrzymaniu się w Dywizji 1B. Przed spotkaniem z Chinkami zdobyły tylko jeden punkt za dogrywkę z Austrią.

Pierwsza tercja należała do Chinek, które strzelił w 18. minucie gola i miały jeszcze dwie wyśmienite okazje do podwyższenia prowadzenia. Po zmianie stron nadal skuteczniejszy był zespół z Azji, wykorzystując grę w przewadze do podwyższenia prowadzenia.

Biało-Czerwone poważniej chińskiej bramce zagroziły dopiero w ostatniej części meczu. Stworzyły sobie kilka sytuacji, wykorzystały jedną. W końcówce ich trener Tomasz Kowalczyk wycofał bramkarkę, a że jedna z rywalek odsiadywała karę, Polki atakowały w podwójnej przewadze. Skończyło się trafieniem... Yutin Sun do pustej polskiej bramki.

We wcześniejszych wtorkowych meczach turnieju Norwegia przegrała z Koreą Południową 2:3 po dogrywce (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1), a Wielka Brytania uległa Austrii 0:3 (0:1, 0:0, 0:2).

W środę, na zakończenie mistrzostw, Polska zagra z Wielką Brytanią, a stawką będzie utrzymanie w Dywizji 1B. Kwestię awansu na wyższy poziom rozstrzygną w bezpośrednim meczu Austria i Norwegia.

Tabela po czterech dniach turnieju:
M P Bramki 1. Austria 4 11 13-1 2. Norwegia 4 8 11-6 3. Chiny 4 7 8-8 4. Korea 4 5 5-8 5. W. Brytania 4 4 4-13 6. Polska 4 1 3-8