Lechia żegna czołowych graczy! Trzy gwiazdy muszą szukać klubów

Piłka nożna
Lechia żegna czołowych graczy! Trzy gwiazdy muszą szukać klubów
fot. PAP

Lechia Gdańsk rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszych zajęcia zabrakło graczy kontuzjowanych oraz Sławomira Peszki, Artura Sobiecha oraz Rafała Wolskiego. Wspomniana trójka otrzymała wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów.

Piłkarze Lechii Gdańsk we wtorek popołudniu mają pojawić się na pierwszym treningu, który rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej. Zgodnie z informacją Lechia.net, na zajęciach ma zabraknąć kontuzjowanych Jarosława Kubickiego oraz Błażeja Augustyna. To jednak nie wszystko. Na oficjalnej stronie biało-zielonych pojawił się komunikat informujący o absencji trzech kolejnych graczy.

 

- We wtorek Sławomir Peszko, Artur Sobiech, Rafał Wolski oraz ich menadżerowie otrzymali informację, iż mają wolną rękę w poszukiwaniu nowego Klubu w zimowym okienku transferowym. Wspomniana trójka zawodników przygotowania do rundy wiosennej rozpocznie nieco później - czytamy na oficjalnej stronie Lechii Gdańsk.

 

Informacje o zmianach kadrowych w gdańskiej drużynie nie są zaskoczeniem. Media spekulowały o takim przebiegu sprawy już od wielu tygodni. W połowie grudnia pojawiła się także informacja o zaległościach finansowych, które według przedstawicieli klubu były wynikiem opóźnionych płatności od sponsorów.

 

- Nieoficjalnie mówi się o tym, że wyżej wymieniona trójka miała po prostu dość ciągłych opóźnień w przelewach (zaległości sięgały trzech miesięcy) i miała w planach złożenie pisma do PZPN-u o rozwiązanie umów z winy klubu - czytamy na Lechia.net.

 

Lechia po rundzie jesiennej i 20 rozegranych kolejkach zajmuje 7. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Gdańszczanie wygrali osiem spotkań i zanotowali po sześć remisów i porażek.

 

W 21. serii spotkań, 7 lutego, zmierzą się na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław.

mt, Polsat Sport, Lechia.Net
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie