Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Turcja najadła się strachu, ale wygrała z Chorwacją

Reprezentacja Turcji w siatkówce kobiet wygrała z Chorwacją 3:1 w swoim drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Turczynki po wtorkowej porażce z Niemcami stały pod ścianą, ale po pierwszym przegranym secie wzięły się garść i wyraźnie triumfowały nad teoretycznie najsłabszym zespołem w grupie B.

Na początku spotkania z Chorwacją Turczynki rozpamiętywały chyba jeszcze przegraną z Niemcami, bo nie przypominały ekipy z mistrzostw Europy. Skazywane na pożarcie Chorwatki grały z nimi jak równy z równym i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść w grze na przewagi.

Przegrany pierwszy set wreszcie podziałał na wicemistrzynie Europy jak płachta na byka. Od stanu 2:2 wygrały cztery piłki z rzędu i osiągnęły przewagę, którą systematycznie powiększały do samego końca drugiej partii. Pozwoliły Chorwatkom na zdobycie jedynych dwunastu punktów.

W kolejnych odsłonach zawodniczki z Półwyspu Bałkańskiego tak łatwo już się nie poddały. W trzeciej walczyły praktycznie punkt za punkt do połowy seta, ale i tak musiały uznać wyższość Turcji. Faworytki swoją dominację potwierdziły w czwartej partii, choć także przez długi czas nie potrafiły odskoczyć na wyraźny dystans. Dopiero w końcówce odskoczyły i wygrały seta do 21 i mecz 3:1.

Turcja - Chorwacja 3:1 (26:28, 25:12, 25:19, 25:21)