Kwalifikacje olimpijskie: Niemcy - Francja. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Mecz Niemcy - Francja wyłoni kolejnego uczestnika igrzysk olimpijskich Tokio 2020. Do finału turnieju kwalifikacyjnego rozgrywanego w Berlinie gospodarze awansowali po zwycięstwie nad Bułgarią. Francuzi rywalizowali w półfinale ze Słowenią, która była o krok od zwycięstwa. To jednak "Trójkolorowi" zachowali szansę na wyjazd do Japonii, a ogromny wkład w ich sukces mieli siatkarze klubu z Warszawy. Transmisja meczu Francja - Niemcy w Polsacie Sport Extra od godziny 20:10.

Francuzi byli blisko odpadnięcia z turnieju w Berlinie, gdyż w półfinale przegrywali ze Słowenią 0:2. Początkowe sety tego starcia były w ich wykonaniu wręcz fatalne, wicemistrzowie Europy zwyciężyli do 13 i 22. W trzecim "Trójkolorowi" też nie spisywali się najlepiej, ale przy stanie 3:7 nastąpiła ich metamorfoza. Zaczęli grać skutecznie w ataku, doskonale bronić i pozwolili rywalom na zdobycie zaledwie siedmiu punków. Trzecią partię wygrali 25:14.

Po zwycięstwie Francuzów 25:21 w kolejnym secie stało się jasne, że o awansie do finału zadecyduje tie-break. W nim kluczową rolę odegrał rozgrywający Antoine Brizard, na co dzień występujący w zespole Verva Warszawa Orlen Paliwa. Przy wyniku 4:3 dla Francji wszedł na zagrywkę i popisał się kapitalną serią. Serwisy posyłane z prędkością ponad 110 kilometrów na godzinę wręcz "nokautowały" Słoweńców. "Trójkolorowi" wygrali decydującą partię 15:9 i awansowali do finału, wicemistrzowie Europy na igrzyskach w Tokio nie zagrają.

Niemcy w drodze do finału pokonali w meczach grupowych Belgów i Czechów, a pewni już awansu, w pięciu setach przegrali ze Słowenią. Zajmując w grupie drugie miejsce trafili na Bułgarię, z którą ostatnio toczą bardzo zacięte boje. Dwa ostatnie starcia tych drużyn w Lidze Narodów kończyły się po pięciu setach, w 2019 roku ze zwycięstwa cieszyli się Bułgarzy, rok wcześniej nasi zachodni sąsiedzi. O faworycie półfinału nie mogło więc być mowy. Co prawda można było wskazywać na Niemców, bo są gospodarzami turnieju, jednak nie wiadomo było czy przeciwko Bułgarom będzie mógł zagrać Georg Grozer, który podczas grupowego meczu z Belgią doznał kontuzji. Okazało się, że gwiazda reprezentacji zdążyła się wykurować i w najważniejszych spotkaniach może pomóc kolegom. Grozer zdobył w półfinale 17 punktów i był najskuteczniejszym graczem swojego zespołu.

Tym razem rywalizacja zakończyła się po czterech setach. Niemcy wygrali 3:1 i to oni awansowali do finału. W piątek wieczorem zagrają z Francją o jedyne miejsce premiowane awansem do igrzysk olimpijskich.

Transmisja meczu Francja - Niemcy w Polsacie Sport Extra od godziny 20:10.