Premier League: Wysokie zwycięstwa Chelsea i Manchesteru Utd, pech Leicester

W sobotnich meczach 22. kolejki Premier League wysokie zwycięstwa odniosły drużyny Chelsea Londyn i Manchesteru United. Piłkarze "The Blues" pokonali 3:0 Burnley, a "Czerwone Diabły" rozbiły 4:0 Norwich City. Dużo pecha miała drużyna Leicester, której po analizie VAR nie uznano aż trzech goli.

Piłkarze Chelsea Londyn na stadionie Stamford Bridge pewnie pokonali Burnley 3:0. Pierwszego gola strzelił Jorginho, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Williamie. W 38. minucie zespół Franka Lamparda dołożył drugą bramkę - zdobył ją po strzale głową Tammy Abraham. Wynik meczu na 3:0 ustalił w 49. minucie Callum Hudson-Odoi.

Jeszcze bardziej efektowne było zwycięstwo Manchesteru United, który na Old Trafford rozbił 4:0 Norwich City. "Czerwone Diabły" objęły prowadzenie w 27. minucie po golu Marcusa Rashforda, który wykorzystał dośrodkowanie Juana Maty. Na kolejnego gola kibice gospodarzy musieli czekać do 52. minucie, gdy Rashford po raz drugi wpisał się na listę strzelców - tym razem z rzutu karnego.

Zespół "Czerwonych Diabłów" poszedł za ciosem i dwie minuty później prowadził już 3:0 za trafieniu Anthony'ego Martiala. Na kwadrans przed końcem Manchester United podwyższył prowadzenie do 4:0. Gola po płaskim strzale zza pola karnego strzelił Mason Greenwood.

Dużo pecha mieli piłkarze Leicester City, którzy w sobotę przed własną publicznością przegrali 1:2 z Southampton, doznając piątej porażki w obecnym sezonie.

Co ciekawe, piłkarze Leicester czterokrotnie trafiali w tym meczu do siatki. Za każdym razem sędzia Lee Mason nie miał pewności, czy bramka powinna być uznana. Po analizach VAR tylko jeden gol został uznany. W 14. minucie po świetnym podaniu Vardy'ego prawidłowego gola w sytuacji sam na sam zdobył David Praet.

Gospodarze niedługo cieszyli się jednak z prowadzenia. W 19. miuncie wyrównał Stuart Armstrong, a na dziewięć minut przed końcem zwycięstwo drużynie gości zapewnił Daniel Ings. Całe spotkanie w zespole Southampton rozegrał Jan Bednarek.