UFC 246: Kosmiczne pieniądze dla McGregora! W MMA nigdy tyle nie zarobił

Sporty walki

Już 18 stycznia odbędzie się gala UFC 246, podczas której do oktagonu powróci Conor McGregor (21-4, 18 KO, 1 SUB). Irlandczyk zarobi za walkę z Donaldem Cerrone (36-13, 1 NC, 10 KO, 17 SUB) rekordowe 5 milionów dolarów. Takiej sumy nie zainkasował nawet podczas starcia z Khabibem Nurmagomedovem (28-0, 8 KO, 10 SUB).

McGregor od dawna jest tym zawodnikiem, który zarabia największe pieniądze w UFC. Irlandczyk ostatnio walczy bardzo nieregularnie, ale nadal można go uznać za największą gwiazdę amerykańskiej organizacji.

 

18 stycznia, podczas UFC 246, "Notorious" powróci do oktagonu po prawie półtorarocznej przerwie. Jego rywalem będzie Cerrone, czyli weteran sportów walki, uznawany za jednego z najlepszych zawodników w historii UFC, którzy nie zdobyli nigdy pasa mistrzowskiego. McGregor był czempionem kategorii piórkowej oraz lekkiej, jak również pierwszym w historii zawodnikiem tej organizacji, który dzierżył jednocześnie dwa pasy.

 

Walka Irlandczyka to zawsze duże wydarzenie, a co za tym idzie ogromne pieniądze. Jak poinformował serwis "EssentiallySports" były mistrz zgarnie za ten pojedynek aż 5 mln dolarów. Do tego dojdą oczywiście wpływy ze sprzedaży PPV. To absolutny rekord, jeśli chodzi o UFC. Nawet za starcie z Nurmagomedovem, które było jednym z największych wydarzeń w historii MMA, Irlandczyk nie dostał tak dużo. Wtedy zarobił 3 mln dolarów (bez PPV). Cerrone zainkasuje na pewno 2 mln, co będzie jego najlepszą wypłatą w karierze.

 

Należy jeszcze dodać, że McGregor w przeszłości dostał już większe pieniądze za jedną walkę. Przed pojedynkiem bokserskim z Floydem Mayweatherem Jr miał zagwarantowane aż 30 mln dolarów. Po starciu Irlandczyk przyznał, że po podliczeniu wszystkiego zarobił nawet 100 mln.

 

Transmisja gali UFC 246 na sportowych antenach Polsatu.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie