Finał kwal. olimpijskich siatkarzy: Chiny - Iran. Relacja i wynik na żywo

W azjatyckim finale kwalifikacji olimpijskich siatkarzy dojdzie do rywalizacji reprezentacji Chin oraz Iranu. Zdecydowanymi faworytami są "Persowie", bez których ciężko wyobrazić sobie zmagania w Tokio 2020. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

Iran w fazie grupowej turnieju kwalifikacyjnego pokonał bez większych problemów Chińskie Tajpej 3:0, Kazachstan 3:0, natomiast w trzecim meczu grupowym zmierzył się z Chinami, których także zwyciężył bez straty seta. W półfinale Irańczycy niespodziewanie męczyli się z Koreą Południową. Sensacja wisiała w powietrzu, ponieważ o wygranej musiał zadecydować tie-break.

Chińczycy w grupie oprócz uznania wyższości Irańczykom, zgodnie z planem pokonali Kazachstan 3:0 oraz Chińskie Tajpej, aczkolwiek to drugie starcie zakończyło się dopiero po tie-breaku. W półfinale rywalem Chińczyków był Katar, który faworytom urwał seta.

Teraz czas na wielki finał, w którym tylko triumfator zapewni sobie awans do igrzysk w Tokio. Ewentualna porażka Iranu będzie olbrzymią sensacją. Czy Chińczycy są w stanie ją sprawić?