Linetty z pierwszym golem w sezonie! Efektowny wolej Polaka (WIDEO)

Karol Linetty otworzył swój dorobek bramkowy w tym sezonie Serie A. Polski pomocnik wyszedł w pierwszym składzie przeciwko Brescii w 19. kolejce rozgrywek i trafił do siatki w 34. minucie, wyrównując stan gry.

Linetty został ostatnio doceniony przez kibiców Sampdorii. Polak zdaniem fanów zasłużył na pojawienie się w najlepszej jedenastce dekady. Poza nim w składzie znaleźli się tacy zawodnicy jak Fabio Quagliarella czy Antonio Cassano.

Wyróżnienie podziałało pozytywnie na reprezentanta Polski, który w tym sezonie gra chimerycznie, tak samo jak cała Sampdoria. W 18 kolejkach Linetty ani razu nie trafił do siatki, ale ta zła seria zakończyła się w 19. serii spotkań.

W 34. minucie było 0:1 dla Brescii po trafieniu Chancellora, ale wtedy piłka trafiła w polu karnym do polskiego pomocnika. Linetty przyjął ją na klatkę piersiową i uderzył wolejem w kierunku dalszego słupka. Były gracz Lecha trafił idealnie, a Jesse Joronen nie miał szans na skuteczną interwencję.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Linetty świetnie dośrodkował na dalszy słupek, a jego podanie zamknął Jakub Jankto ustalając wynik po 45 minutach na 2:1 dla gospodarzy z Genui.

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.

Bramka Linettego w załączonym materiale.