Czerwiński w Lechu Poznań. Klub zmieni już zimą?

Piłka nożna
Czerwiński w Lechu Poznań. Klub zmieni już zimą?
fot. PAP

Alan Czerwiński podpisał kontrakt z Lechem Poznań, ale umowa obowiązuje od 1 lipca 2020 r. Zdaniem "Przeglądu Sportowego" Kolejorz prowadzi jednak rozmowy na temat wykupienia obrońcy.

Alan Czerwiński od 1 lipca 2020 roku będzie zawodnikiem Lecha Poznań. 26-latek związał się z Kolejorzem trzyletnim kontraktem. Dla Dariusza Żurawia pozyskanie prawego obrońcy było priorytetem, bo po kontuzji Roberta Gumnego (a także wcześniejszej Tomasza Cywki) na tej pozycji pojawił się olbrzymi problem. Jesienią kołem ratunkowym był Lubomir Satka, ale Słowak docelowo będzie występował jako stoper. 

 

Poznaniacy chcieliby więc, aby Czerwiński grał na Bułgarskiej już wiosną. Stanowisko nowego prezesa lubinian Artura Jankowskiego jest jednak jasne: - Nie chcemy nikogo sprzedawać. Zdaniem "Przeglądu Sportowego" jego zdanie może zmienić fakt, że jeśli Zagłębie na Czerwińskim nie zarobi teraz, to nie zarobi w ogóle. Zawodnik wyceniany jest na 400 tys. euro, a Zagłębie może liczyć na połowę tej kwoty.

 

Czerwiński piłkarzem Zagłębia Lubin jest od 2017 roku. W barwach "Miedziowych" rozegrał łącznie 72 mecze w których zdobył dwie bramki.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie