Klimala wkrótce piłkarzem Celticu? Chwali go były kolega z drużyny

Piłka nożna
Klimala wkrótce piłkarzem Celticu? Chwali go były kolega z drużyny
fot. Cyfrasport

Patryk Klimala jest już w Glasgow, by dopiąć swój transfer do Celticu. 21-letni napastnik podpisze 4,5-letni kontrakt z mistrzem Szkocji. Jego przenosiny na Wyspy bardzo chwalił jego były kolega z Jagiellonii Białystok, Cillian Sheridan.

Klimala, który w bieżącym sezonie zdobył siedem bramek Jagiellonii wkrótce powinien zostać piłkarzem Celticu. Transfer napastnika pochwalił Sheridan, który wspólnie trenował z Polakiem. "Szybki, pracowity, pewny siebie. Jeśli stworzycie mu okazję, to ją wykorzysta. Zaufajcie profesjonalnym skautom" - napisał na Twitterze Irlandczyk.

Sheridan, który obecnie występuje w izraelskim Kiryat Shmona spierał się ze szkockimi kibicami na Twitterze o transfer Klimali. Piłkarz zapewniał fanów "The Bhoys", że młody Polak jest godny zaufania i wkrótce udowodni swoją wartość. Przy okazji przytoczył ciekawą historię z czasów wspólnych treningów w Jagiellonii.

" Kiedyś skończyliśmy popołudniowy trening między czwartą a piątą. Było ciemno, a tam, gdzie trenowaliśmy, nie mieliśmy oświetlenia, więc kiedy zaszło słońce, musieliśmy kończyć. Klimala chciał zostać i ćwiczyć jeszcze więcej. Nie przeszkadzał mu zmrok" - napisał.

"Poszedłem pod prysznic. Gdy wyszedłem z szatni, zauważyłem, że Klimala był wciąż na murawie. Podjechał swoim samochodem do samej murawy i reflektorami auta oświetlił boisko. Ćwiczył strzały na bramkę. Wtedy uświadomiłem sobie, że ma podejście profesjonalisty" - dodał Sheridan.

"Jedynym problemem był jego akumulator w samochodzie. Nie mógł odpalić pojazdu i musiał spać w aucie, do czasu przyjazdy reszty piłkarzy na poranny trening. Myślę, że teraz, kiedy dołącza do Celticu, sądzi, że było warto" zakończył.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie