BKS Stal ma nową rozgrywającą

Siatkówka
BKS Stal ma nową rozgrywającą
fot. PAP

Rozgrywająca Nicole Edelman wzmocniła ekstraklasową drużynę siatkarek BKS Stal Bielsko-Biała. Zawodniczka mierząca 185 cm do niedawna grała w ŁKS Commercecon Łódź, ale jej umowa została rozwiązana za porozumieniem stron.

Jak przypomniała oficjalna strona BKS, 25-letnia amerykańska siatkarka wcześniej (w latach 2012-2015) reprezentowała barwy Uniwersytetu Colorado, który kończyła będąc jedną z najlepszych rozgrywających w historii uczelni.

 

Od 2016 roku występuje już w klubach na Starym Kontynencie. Pierwszy rok spędziła w Szwajcarii Volleyball Franches-Montagnes. W sezonie 2017/18 grała w hiszpańskim May Deco VB Logrono, z którym zdobyła Puchar Hiszpanii, mistrzostwo kraju, zaś w poprzednim sezonie reprezentowała francuski klub Beziers Volley (z którym występowała w Lidze Mistrzyń).

 

- Mój tata był siatkarzem i grał nawet w Hiszpanii. Ja początkowo, gdy byłam mała, grałam w piłkę nożną i uprawiałam gimnastykę. Jednak kiedy spróbowałam siatkówki, stwierdziłam, że to jest to, co chcę robić - powiedziała Edelman.

 

Na początku grudnia 2019 r. za porozumieniem stron rozwiązano kontrakt z bielskim klubem czeskiej rozgrywającej Pavli Smidovej (zrezygnowała z gry ze względów osobistych). Wówczas w zespole została tylko jedna zawodniczka występująca na tej pozycji - Marta Krajewska.

 

Szybko dokooptowano do pierwszego zespołu młodą rozgrywającą Ewę Kosterę. To jednak nie rozwiązało sprawy. Podczas spotkań ligowych widać było, że brakuje klasowej zmienniczki dla Krajewskiej.

 

Po 13. kolejce spotkań Stal zajmuje w tabeli siódme miejsce z dorobkiem 18 punktów. Następny mecz ligowy rozegra na wyjeździe 19 stycznia z DPD Legionovią Legionowo.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie