Mueller wróci do kadry, ale nie na Euro? Niemiec celuje w inny wielki turniej

Inne
Mueller wróci do kadry, ale nie na Euro? Niemiec celuje w inny wielki turniej
fot. PAP

Thomas Mueller po raz ostatni wystąpił w reprezentacji Niemiec w listopadzie 2018 roku. "Kicker" podaje jednak, że zawodnik Bayernu rozważa powrót do gry w narodowych barwach. Wbrew pozorom, wcale jednak może nie chodzić o nadchodzące Euro 2020, lecz inny wielki turniej.

Niemcy posiadają świetne zespoły młodzieżowe, więc niemal na każdym turnieju olimpijskim należą do grona faworytów. W 2016 roku nasi zachodni sąsiedzi zdobyli srebrny medal na IO, ustępując w finale tylko Brazylii. Wówczas na boisku wystąpili między innmi Lukas Klostermann, Niklas Sule, Max Meyer, Leon Goretzka, Julian Brandt czy Serge Gnabry.

 

Tym razem na turnieju mogliby wystąpić piłkarze z rocznika 1997 i młodsi, ale każdemu selekcjonerowi Stefanowi Kuntzowi przysługuje możliwość powołania trzech doświadczonych zawodników, którzy nie mieszczą się we wspomnianych ramach. Cztery lata temu byli to Lars i Sven Bender oraz Nils Petersen.

 

Według "Kickera" w 2020 roku taki zaszczyt może spotkać Muellera - o ile zdecyduje się na powrót do kadry. Piłkarz Bayernu, który ma na swoim koncie ponad 100 występów dla reprezentacji Niemiec nie ma w planach występu na mistrzostwach Europy, po odsunięciu od pierwszego zespołu.

 

Media piszą także o możliwym powołaniu Maximiliana Arnolda, Kevina Vollanda oraz Davida Selke.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie