Puchar Włoch: Triumf Napoli nad drugoligowcem. Trzech Polaków w składzie

We wtorkowym meczu 1/8 finału Pucharu Włoch ekipa SSC Napoli pewnie pokonała drugoligową Perugię 2:0. Obie bramki z rzutów karnych zdobył Lorenzo Insigne. W składzie gospodarzy na to spotkanie pojawiło się trzech Polaków, ale tylko Piotrowi Zielińskiemu było dane wybiec na murawę.

Zieliński, Arkadiusz Milik oraz 18-letni bramkarz Hubert Idasiak - to trójka Biało-Czerwonych powołanych na spotkanie z drugoligowcem. Dla tego ostatniego to pierwszy raz w tym sezonie, kiedy znalazł się na ławce rezerwowych wicemistrzów Włoch. Nastolatek na co dzień występuje w drużynie Napoli do lat 19.

Zdecydowanymi faworytami byli gospodarze, którzy słabe występy w Serie A chcieli zatrzeć awansem do ćwierćfinału krajowego pucharu. W pierwszej połowie kibice byli świadkami festiwalu rzutów karnych. W 26. minucie prowadzenie ekipie Gennaro Gattuso zapewnił z jedenastu metrów Insigne, aby dwanaście minut później podwyższyć rezultat - ponownie z "jedenastki".

Co ciekawe, w doliczonym czasie gry olbrzymią szansę zmarnowali goście, którym również sędzia podyktował karnego. Pietro Iemmello nie wykorzystał jednak tej okazji, ponieważ jego intencje wyczuł David Ospina.

W drugiej połowie goli już zabrakło. W 84. minucie plac gry opuścił Zieliński. Milik i Idasiak spędzili cały mecz na ławce.

SSC Napoli - Perugia 2:0 (2:0)
Bramki: Insigne 26k., 38k.