Siatkarze Vervy wywalczyli awans do turnieju finałowego Pucharu Polski

W ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki przegrali z Vervą Warszawa Orlen Paliwa 0:3. Przedstawiciel Krispol 1. Ligi nie był w stanie nawiązać wyrównanej walki z drużyną wicemistrza Polski.

W pierwszym secie drużyna ze stolicy szybko zaczęła budować przewagę (4:7, 9:14), by potem kontrolować sytuację na parkiecie. W końcówce różnica była już znacząca (13:19, 14:22). Piłkę setową skutecznym atakiem wywalczył Kevin Tillie (15:24), a Artur Udrys ustalił wynik na 16:25.

Gospodarze obiecująco rozpoczęli drugą partię (4:2), ale kilka chwil później przegrywali 4:6. Jeszcze w środkowej części seta siatkarze Lechii złapali punktowy kontakt z rywalami (12:13), cóż jednak z tego, skoro przegrali... osiem kolejnych akcji (12:21). Ta punktowa seria dobrze grających blokiem gości właściwie rozstrzygnęła losy tej partii. Piłkę setową wywalczył Udrys (15:24), a przestrzelona zagrywka gospodarzy zamknęła tę część meczu (16:25).

Trener Andrea Anastasi mocno rotował składem, mimo to dominacja jego drużyny nie była zagrożona. Trzecia odsłona rozpoczęła się od falstartu gospodarzy (1:9), potem punktowa różnica przekroczyła dziesięć oczek (4:16). Dalsza część seta również nie przyniosła większych emocji. Tillie skutecznym atakiem uzyskał piłkę meczową, a w kolejnej akcji błąd przełożenia ręki, popełniony przez Bartłomieja Neroja, zakończył to spotkanie (11:25).

Turniej finałowy zaplanowano na 14–15 marca. W półfinale siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa zmierzą się ze zwycięzcą meczu PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn.

Lechia: Kamil Gutkowski, Bartłomiej Janus, Przemysław Toma, Bartłomiej Neroj, Paweł Stabrawa, Karol Rawiak – Dawid Ogórek (libero) oraz Adam Kącki, Patryk Akala, Adam Miniak. Trener: Bartłomiej Rebzda.
Verva: Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Kevi Tillie, Artur Udrys, Antoine Brizard – Damian Wojtaszek (libero) oraz Dominik Jaglarski, Jakub Kowalczyk, Jan Król, Michał Kozłowski. Trener: Andrea Anastasi.

Ćwierćfinały Pucharu Polski siatkarzy 2020 (14–15 stycznia):

2020-01-14: Lechia Tomaszów Mazowiecki – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (16:25, 16:25, 11:25)
2020-01-14: PGE Skra Bełchatów – Indykpol AZS Olsztyn (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-01-15: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk (środa, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-01-15: BBTS Bielsko-Biała – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).