EHF Euro 2020: Wygrana Węgrów, Duńczycy wyeliminowani

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Węgier pokonali w szwedzkim Malmoe Islandię 24:18 (9:12) i awansowali do drugiej rundy mistrzostw Europy, eliminując w ten sposób z turnieju złotych medalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro - Duńczyków.

Po pierwszej połowie nie zanosiło się na wygraną Madziarów. Przegrywali różnicą pięciu bramek, a na przerwę schodzili z trzybramkową stratą do odrobienia. W drugiej połowie przejęli jednak inicjatywę i przypieczętowali los Duńczyków.

W tej sytuacji nie ma już znaczenia wieczorny mecz Dania - Rosja. Duńczycy wcześniej przegrali z Islandią 30:31 i z trudem zremisowali z Węgrami 24:24. Awans z grupy E zapewniły sobie Islandia i Węgry.

Wyeliminowanie Danii jest drugą wielką sensacją mistrzostw. Wcześniej z turniejem pożegnali się utytułowani Francuzi.