PŚ w skokach: Na czym polega turniej Titisee-Neustadt Five?

Inne
PŚ w skokach: Na czym polega turniej Titisee-Neustadt Five?
fot. PAP

W tym sezonie w kalendarzu Pucharu Świata zadebiutuje kolejny miniturniej. W dniach 17-19 stycznia 2020 roku skoczkowie wezmą udział w Titisee-Neustadt Five i będzie wzorowany na bliźniaczym, który odbył się dwa lata temu w Willingen.

W 2018 roku na obiekcie Mühlenkopfschanze w Willingen Kamil Stoch zgromadził 657,8 punkta w ramach pięciu oddanych prób, triumfując w turnieju Willingen Five. Drugi Johann Andre Forfang stracił do niego ponad pięć punktów, ale trzeci Daniel-Andre Tande - już ponad 20. Dawid Kubacki, Stefan Hula i Piotr Żyła znaleźli się w czołowej dziesiątce klasyfikacji końcowej.

 

Kilka miesięcy temu FIS podjęła decyzję o rozegraniu turnieju Titisee-Neustadt Five, a do klasyfikacji zliczone zostaną noty z pięciu skoków: z piątkowych kwalifikacji oraz sobotniego i niedzielnego konkursu indywidualnego. Najlepszy skoczek weekendu otrzyma 25 tysięcy euro.

 

Wydaje się, że Titisee-Neustadt Five będzie imprezą jednorazową. Niemieckie zawody są zaplanowane także na przyszły sezon, jednak prawdopodobnie odbędą się w standardowych okolicznościach. Innymi miniturniejami w trakcie sezonu PŚ są Planica 7 oraz Raw Air.

 

Dawid Kubacki będzie jednym z głównych faworytów do triumfu.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze