Rajd Dakar: Zwycięstwo Sonika na 11. etapie

Moto
Rajd Dakar: Zwycięstwo Sonika na 11. etapie
fot. PAP/Panoramic

Jadący quadem Rafał Sonik wygrał 11., przedostatni etap Rajdu Dakar. O ponad trzy minuty wyprzedził Chilijczyka Ignacio Casale, który jest bliski trzeciego w karierze zwycięstwa w klasyfikacji końcowej.

Zwycięzca Dakaru z 2015 roku Sonik powrócił do rywalizacji po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. W Arabii Saudyjskiej spisuje się bardzo dobrze - wcześniej dwa razy był drugi, raz trzeci i trzeci jest także w klasyfikacji generalnej. W czwartek odniósł czwarte etapowe zwycięstwo w karierze.

 

Kolejny raz bardzo dobry występ zanotował debiutujący w Dakarze Arkadiusz Lindner, który był piąty. Ósmy czas uzyskał zwycięzca środowego etapu Kamil Wiśniewski. W rywalizacji kierowców samochodów Jakub Przygoński w Mini po zajęciu drugiego miejsca na poprzednim odcinku tym razem był piąty.

 

Wśród motocyklistów 16. miejsce zajął Maciej Giemza, a startujący w kategorii bez pomocy technicznej Krzysztof Jarmuż był 49. Do mety nie dojechały jeszcze pojazdy UTV i ciężarówki.

 

W czwartek uczestnicy Dakaru powrócili do Haradh. 11. etap był drugą częścią odcinka maratońskiego, podczas którego zawodnicy nie mogli korzystać z pomocy serwisowej. Liczył 744 km, z tego 379 to odcinek specjalny. Zakończenie rajdu w piątek w Quiddiyi.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze