HME w hokeju na trawie: Polacy rozpoczęli turniej od zwycięstwa

Polscy hokeiści na trawie pokonali w Berlinie Ukrainę 5:4 (4:3) w swoim pierwszym meczu halowych mistrzostw Europy elity. W piątek rozegrają jeszcze jedno spotkanie grupowe - z broniącą tytułu Austrią.

Biało-Czerwoni udanie zainaugurowali rywalizację w turnieju, choć sam początek meczu nie był zbyt pomyślny. Rywale w ciągu zaledwie niespełna minuty dwukrotnie pokonali Mateusza Popiołkowskiego, ale Michał Kasprzyk i Mateusz Hulbój zdołali wyrównać jeszcze przed zakończeniem pierwszej kwarty.

Hulbój był bohaterem polskiego zespołu, a jego gole zdobyte po indywidualnych akcjach mogły budzić podziw. Polacy prowadzili już 4:2, lecz dwubramkowa przewaga w halowej odmianie hokeja nie jest znaczącą zaliczką. W 31. minucie ponownie był remis, ale po chwili Hulbój wyprowadził drużynę na prowadzenie (5:4). W ostatniej kwarcie podopieczni Jacka Adriana skupili się niemal wyłącznie na defensywie. Gdy Jacek Kurowski otrzymał żółtą kartkę, Polacy przez dwie minuty grali w osłabieniu, a Ukraińcy jednocześnie wycofali bramkarza i mieli w polu dwóch zawodników więcej. W końcówce wywalczyli trzy krótkie rogi, ale biało-czerwoni przetrwali napór przeciwnika.

Polacy w kolejnym meczu zmierzą się z Austrią, a w sobotę na zakończenie fazy grupowej zagrają z Rosją. W grupie B występują Niemcy, Holandia, Czechy i Belgia. Po dwa najlepsze zespoły z obu grup awansują do półfinału, a pozostała czwórka rywalizować będzie o miejsca 5-8. Dwie najsłabsze reprezentacje zostaną zdegradowane do drugiej dywizji.

Polska - Ukraina 5:4 (4:3)

Bramki: Michał Kasprzyk (5-krótki róg, 13-króki róg), Mateusz Hulbój (8, 10, 32) - Witalij Kalinczuk (4, 5), Sergiej Diaczuk (17), Andrij Koszelenko (31-krótki róg).