PŚ w skokach: Rajda znów zdobyła punkty

Zimowe
PŚ w skokach: Rajda znów zdobyła punkty
fot. PAP

Kinga Rajda zajęła 23. miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Zao. Polka na półmetku zajmowała 12. miejsce, ale w drugiej próbie spisała się nie najlepiej. Zwyciężyła Austriaczka Eva Pinkelnig.

Rajda była bliska powtórzenia swojego najlepszego wyniku w karierze i zarazem rekordowego w historii występów Polek w PŚ. W ubiegłym tygodniu zajęła 21. lokatę w Sapporo.

 

Po pierwszym skoku w piątek - na odległość 87 m - była 12., ale w drugim uzyskała tylko 77 m i spadła o 11 pozycji. Pinkelnig pewnie prowadziła na półmetku, skoczyła też najdalej w drugiej próbie i zdeklasowała rywalki - uzyskała 232,3 pkt, o 17,3 więcej od drugiej tego dnia Japonki Sary Takanashi. Trzecie miejsce zajęła inna Austriaczka Chiara Hoelzl - 212,6 pkt. Rajda miała 161,4.

 

W klasyfikacji generalnej prowadzi piąta w Zao Norweżka Maren Lundby - 450 pkt. Rajda zgromadziła 25 i jest na 29. pozycji.

 

Na sobotę zaplanowano w Zao turniej drużynowy, w którym po raz pierwszy wystartują Polki. Obok Rajdy zaprezentują się Anna Twardosz, Joanna Szwab i Nicole Konderla. W niedzielę odbędzie się drugi konkurs indywidualny.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze