PŚ w skokach: Polki ósme w historycznym występie. Triumf Austriaczek

Polki zajęły ostatnie, ósme miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w japońskim Zao. Był to historyczny, pierwszy występ Biało-Czerwonych w zawodach tej rangi. Zwyciężyły Austriaczki.

Nigdy wcześniej Polki nie uczestniczyły w drużynowym konkursie PŚ. W składzie Kinga Rajda, Nicole Konderla, Joanna Szwab i Anna Twardosz uzyskały 562,7 pkt. Przed nimi sklasyfikowane zostały Włoszki - 593,6.

Austriaczki zdeklasowały rywalki; ich łączna nota to 889,4 pkt. W ekipie triumfatorek startowały Daniela Iraschko-Stolz, Marita Kramer, Chiary Hoelzl i Eva Pinkelnig. Na drugiej pozycji uplasowały się Japonki, a trzecie były Norweżki.

W piątek w rywalizacji indywidualnej najlepsza była Pinkelnig, a Rajda zajęła 23. miejsce. Kolejne zawody w Zao - w niedzielę.