PŚ w snowboardzie: Kwiatkowski szósty w Rogli

Oskar Kwiatkowski zajął szóste miejsce w slalomie gigancie równoległym snowboardowego Pucharu Świata w słoweńskiej Rogli. Wygrał Włoch Edwin Coratti. Wśród kobiet zwyciężyła słynna Czeszka Ester Ledecka, a najlepsza z Polek Weronika Biela była 21.

Kwiatkowski, po pokonaniu w 1/8 finału Słoweńca Tima Mastnaka zaledwie o jedną setną sekundy, w ćwierćfinale przegrał o 0,17 s z liderem klasyfikacji generalnej PŚ Włochem Rolandem Fischnallerem. Jego przeciwnik zajął ostatecznie drugie miejsce, przegrywając w finale z Corattim.

Drugi z Polaków Michał Nowaczyk odpadł w kwalifikacjach, w których był 42. Wśród kobiet w finale Ledecka pokonała liderkę PŚ Niemkę Ramonę Hofmeister. Polki odpadły w eliminacjach. Weronika Biela była 21., Aleksandra Król 24., Aleksandra Michalik - 30., a Maria Chyc zajęła 33. miejsce.

W klasyfikacji PŚ w slalomie gigancie równoległym prowadzi Fischnaller, a Kwiatkowski wciąż zajmuje ósme miejsce. Zdecydowaną liderką tej konkurencji w gronie kobiet jest Hofmeister, która wygrała w tym sezonie trzy pucharowe zawody. Król sklasyfikowana jest na 22. pozycji, a Biela na 23.