Poznaliśmy stanowisko PLS w sprawie meczu LSK z udziałem Wisły Warszawa

Siatkówka
Poznaliśmy stanowisko PLS w sprawie meczu LSK z udziałem Wisły Warszawa
fot. PAP

Poznaliśmy stanowisko Polskiej Ligi Siatkówki S.A. wobec sytuacji Wisły Warszawa i odwołaniu jej sobotniego meczu z drużyną Grot Budowlani w Łodzi.

Polska Liga Siatkówki S.A. ze zdziwieniem przyjmuje informację podaną za pośrednictwem mediów społecznościowych przez klub Wisła Warszawa, iż jego drużyna nie przystąpi do sobotniego meczu 14. Kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z Grot Budowlanymi w Łodzi. Jednocześnie pragniemy podkreślić, iż nie jesteśmy stroną w sporze klubu z FIVB.

 

– W piątek spotkałem się z panem Grzegorzem Kulikowskim, prezesem Wisły, który chciał, byśmy zatwierdzili do gry zawodniczkę wbrew obowiązującym nas przepisom. Pragnę podkreślić, iż Polska Liga Siatkówki S.A. jest zobowiązana do szanowania przepisów i decyzji światowej federacji FIVB, więc nie było żadnych możliwości, by spełnić tę prośbę – mówi prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Paweł Zagumny.

 

Klub Wisła Warszawa miał pełną świadomość, iż nie ma prawnych możliwości, by mógł dokonać zatwierdzenia do gry zawodniczki. Sam klub przekazał zresztą do PLS S.A. informację od FIVB, iż jego odwołanie ma poważne braki formalne i nie może być w żaden sposób rozpatrzone.

W piątek w godzinach popołudniowych PLS S.A. otrzymała informację, iż klub Grot Budowlani Łódź zgodził się na przełożenie sobotniego spotkania na inny termin. Wisła Warszawa po kilku godzinach podjęła jednak decyzję, iż chce, by spotkanie zostało rozegrane. W porozumieniu z klubem z Łodzi przywrócony został zatem pierwotny termin tego meczu.

 

Pragnę raz jeszcze podkreślić, iż nie było żadnych możliwości, żebyśmy zakwestionowali decyzję FIVB. Takie działanie mogłoby skutkować nałożeniem sankcji wobec polskiej federacji, ligi i klubów uczestniczących w rozgrywkach o europejskie puchary – dodaje Zagumny.

 

Polska Liga Siatkówki S.A. informuje, iż będzie na bieżąco monitorować sytuację Wisły Warszawa. – Wierzymy, że warszawski klub przezwycięży problemy i będzie kontynuował grę w sezonie 2019/2020 – mówi prezes Zagumny.

 

***

 

Mecz 14. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet Grot Budowlani Łódź – Wisła Warszawa nie odbędzie się - poinformował łódzki klub. - Wszystkich Kibiców zapraszamy jednak do hali Sport Areny w celu obejrzenia spotkania Budowlani I vs Budowlani II  – przeczytaliśmy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej wicemistrzyń Polski.

 

 

Grot Budowlani poinformował, że "bilety zakupione na mecz Grot Budowlani Łódź – Wisła Warszawa będą ważne na spotkanie Ligi Mistrzyń, które odbędzie się 22 stycznia o godzinie 18.00 w Sport Arenie. Jeżeli jednak Państwo nie będą mogli ich w ten sposób wykorzystać, wtedy oczywiście klub zwróci pieniądze za zakupione bilety."

 

WYNIKI, TABELA I TERMINARZ LSK

RM, Polska Liga Siatkówki

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze