Akcja sezonu w PlusLidze? "Jeśli ktoś się nie dogrzał, to teraz potrzebuje butli z tlenem"

Siatkówka

Starcie GKS Katowice z PGE Skrą Bełchatów zapowiadało się jako jedno z najciekawszych w 15. kolejce PlusLigi. Potwierdziła to jedna z akcji z pierwszego seta. - Zaryzykuję stwierdzenie, że była to najlepsza akcja sezonu - powiedział komentujący to spotkanie Łukasz Kadziewicz.

Na siatkówkę na najwyższym poziomie w Szopienicach nie trzeba było długo czekać. Już przy stanie 5:2 nawiązała się wymiana pełna znakomitych obron, efektownych ataków i bloków.

 

Wszystko zaczęło się od skróconej zagrywki Dusana Petkovicia. Katowiczanie nie skończyli pierwszej akcji ze środka dając szansę na kontrę bełchatowianom. Podopieczni Michała Mieszko Gogola nie wykorzystali jednak swojej szansy uderzając w blok, lecz wyasekurowali się i mogli powtórzyć akcję.

 

I tak działo się wiele razy. W sumie obie ekipy próbowały skończyć akcję aż dziewięć razy! Udało się to dopiero Karolowi Kłosowi, który razem z Arturem Szalpukiem i Grzegorzem Łomaczem zatrzymał Szymurę.

 

- Jeśli ktoś się nie dogrzał... - powiedział Tomasz Swędrowski. - To teraz potrzebuje butli z tlenem - dokończył Kadziewicz.

 

Cała akcja w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie