PKO Ekstraklasa: Jagiellonia żegna obrońcę z podstawowego składu

Piłka nożna
PKO Ekstraklasa: Jagiellonia żegna obrońcę z podstawowego składu
fot. Cyfrasport

Brazylijski lewy obrońca, 29-letni Guilherme Haubert Sitya odchodzi z Jagiellonii Białystok. Jak poinformował w poniedziałek klub z Podlasia, piłkarz podpisał kontrakt z tureckim Konyasporem.

Obecny sezon Guilherme zaczął w pierwszym składzie Jagiellonii, jednak ówczesny trener Ireneusz Mamrot zaczął stawiać na Islandczyka Bodvara Bodvarssona. Jednak jeszcze przed zimową przerwą w rozgrywkach Guilherme wrócił do pierwszego składu.

 

Brazylijczyk trafił do Jagiellonii w 2017 roku z innego polskiego zespołu, Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. W żółto-czerwonych barwach - jak informuje klub - rozegrał 92 spotkania, w których zdobył trzy gole i zanotował 20 asyst. 

Guilherme to drugi zawodnik, który odszedł z Jagiellonii w zimowej przerwie. Wcześniej kontrakt z Celtic Glasgow podpisał napastnik Patryk Klimala. Niewykluczone jest też odejście dwóch bramkarzy: Grzegorza Sandomierskiego i Chorwata Krsevana Santiniego, których nowy trener drużyny Ivajło Petew nie zabrał na zgrupowanie do Turcji. Jagiellonia przebywa tam od soboty.

 

Na razie jedyny transfer do Jagiellonii to pozyskanie macedońskiego bramkarza Dejana Ilieva.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze