Turniej bokserski w Sofii: Wystąpi 21 reprezentantów Polski

Sporty walki
Turniej bokserski w Sofii: Wystąpi 21 reprezentantów Polski
fot. PAP

Siedem pięściarek i 14 bokserów, w tym znany z zawodowych ringów Mateusz Masternak (91 kg), będzie reprezentowało Polskę w rozpoczynającym się we wtorek turnieju w Sofii. To pierwszy sprawdzian przed marcowymi kwalifikacjami olimpijskimi w Londynie.

W kobiecej reprezentacji znalazły się m.in. medalistki ubiegłorocznych Igrzysk Europejskich i mistrzostw kontynentu Sandra Drabik (51 kg), Sandra Kruk (57 kg), Aneta Rygielska (60 kg) i Karolina Koszewska (69 kg). Zabrakło zaś Elżbiety Wójcik (75 kg), która podczas jesiennych mistrzostw świata doznała kontuzji kolana.

 

Zacięta rywalizacja o wyjazd na kwalifikacje trwa również w męskiej kadrze. Najciekawiej jest w kategoriach 63 kg (Damian Durkacz - Mateusz Polski), 75 kg (Bartosz Gołębiewski - Ryszard Lewicki), 81 kg (Sebastian Wiktorzak - Mateusz Goiński), 91 kg (Masternak - Michał Soczyński).

 

32-letni Masternak po wielu sezonach na ringach profesjonalnych, zdecydował się wrócić do boksu olimpijskiego i pod koniec 2019 roku zwyciężył w mistrzostwach kraju w Opolu. Zawody w Bułgarii będą jego debiutem międzynarodowym w amatorskiej reprezentacji Polski.

W wadze +91 kg trener Iwan Juszczenko postawił na Aleksandra Stawireja i Piotra Łącza.

 

Europejskie kwalifikacje kobiet i mężczyzn odbędą się w marcu w Londynie, a światowe w maju w Paryżu.

PAP, NP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie