Walczył na skoczni, teraz walczy o życie. Romoeren zakończył chemioterapię

Zimowe
Walczył na skoczni, teraz walczy o życie. Romoeren zakończył chemioterapię
fot. Cyfrasport

Bjoern Einar Romoeren przyjął właśnie trzynastą, ostatnią dawkę chemioterapii. Były skoczek, który walczy z chorobą nowotworową, podzielił się taką informacją w mediach społecznościowych.

Życie byłego rekordzisty w długości lotu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy wywróciło się do góry nogami. Gdy w lipcu 2019 roku dowiedział się o złośliwym nowotworze, nie poddał się. Rozpoczął swoją najważniejszą w życiu walkę z mięsakiem Ewinga, który został wykryty w jego biodrze. Po wyczerpującej radioterapii 38-letni Norweg zakończył również chemioterapię. Trzynasta dawka, jaką przyjął we wtorek była zarazem ostatnim jego etapem leczenia. Tą informacją postanowił podzielić się ze swoimi fanami.

 

Romoeren to jeden z najbardziej utytułowanych norweskich skoczków w historii. W swojej karierze zdobył wraz z drużyną osiem medali. Indywidualnie też święcił sukcesy. Do największych osiągnięć można zaliczyć trzecie miejsce w Pucharze Świata w sezonie 2003/2004 oraz Małą Kryształową Kulę, którą zdobył dwa lata później. Był też rekordzistą w długości skoku. 20 marca 2005 roku poszybował w Planicy na odległość 239 metrów.

PN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie