Australian Open: Dwa pokolenia. Williams i Gauff już w trzeciej rundzie

Serena Williams awansowała do trzeciej rundy wielkoszlemowego Australian Open. Rozstawiona z numerem ósmym amerykańska tenisistka wygrała w środę z Tamarą Zidansek 6:2, 6:3. Potrzebowała 79 minut, by wyeliminować 70. w rankingu i młodszą o 16 lat Słowenkę. W trzeciej rundzie zagra też 15-letnia Cori Gauff.

38-letnia Amerykanka, która walczy o 24. wielkoszlemowy triumf w singlu i wyrównanie rekordu wszech czasów Australijki Margaret Court, potwierdza wysoką formę. W pierwszej połowie stycznia wygrała imprezę WTA w Auckland, ciesząc się z pierwszego od trzech lat triumfu.

Słynna zawodniczka, która po raz 19. bierze udział w zawodach na kortach twardych w Melbourne, teraz zmierzy się z grającą z numerem 27. Chinką Wang Qiang.

Do trzeciej rundy awansowała także przedstawicielka młodego pokolenia amerykańskich tenisistek - Cori Gauff. 15-latka pokonała Rumunkę Soranę Cirsteę 4:6, 6:3, 7:5. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z "trójką" i broniąca tytułu Japonka Naomi Osaka.