PŚ w skokach: Niemieckie gwiazdy wystąpią w Zakopanem

Zimowe
PŚ w skokach: Niemieckie gwiazdy wystąpią w Zakopanem
fot. PAP/EPA

Markus Eisenbichler i Richard Freitag po krótkiej nieobecności wracają do kadry i wystąpią w zawodach Pucharu Świata w skokach w Zakopanem - poinformowała Niemiecka Federacja Narciarska (DSV).

Eisenbichler, ubiegłoroczny mistrz świata na dużym obiekcie, pauzował z powodu urazu nadgarstka, którego nabawił się w wyniku upadku. Z kolei Freitag był bez formy i od trzech tygodni trenował indywidualnie.

 

- Oczywiście bardzo się cieszymy na konkursy w Zakopanem, bo są one zawsze rodzajem spektaklu. Mam nadzieję, że zarówno w drużynie, jak i indywidualnie uda nam się wskoczyć na podium - powiedział austriacki trener niemieckiej kadry Stefan Horngacher, który do kwietnia 2019 szkolił Biało-Czerwonych.

 

Na Wielkiej Krokwi w piątek odbędą się kwalifikacje do niedzielnych zmagań indywidualnych, a na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy. Żółtego plastronu lidera klasyfikacji generalnej PŚ bronić będzie Karl Geiger. Obok niego, Eisenbichlera i Freitaga, Horngacher do Zakopanego zabierze Stephana Leyhe, Piusa Paschkego i Constantina Schmida.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie