LSK: BKS Stal Bielsko-Biała - #VolleyWrocław. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
LSK: BKS Stal Bielsko-Biała - #VolleyWrocław. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Materiały prasowe

BKS Stal Bielsko-Biała podejmie #VolleyWrocław w meczu otwierającym 15. kolejkę Ligi Siatkówki Kobiet. W pierwszym spotkaniu tych zespołów bielszczanki wygrały 3:1, siatkarki z Dolnego Śląska zapowiadają rewanż za listopadową porażkę. Transmisja meczu BKS Stal Bielsko-Biała - #VolleyWrocław w Polsacie Sport od godziny 17:30.

W obecnym sezonie wrocławianki grają ze zmiennym szczęściem, na koncie maja jednak zdecydowanie więcej porażek niż zwycięstw. Udało im się wygrać zaledwie cztery z czternastu rozegranych spotkań. Zdobyły zaledwie 10 punktów i są obecnie na 10. miejscu ligowej tabeli. Dorobek bielszczanek jest prawie dwukrotnie większy. Na koncie mają 19 punktów zdobytych w sześciu wygranych meczach. Ośmiokrotnie schodziły z parkietu pokonane i plasują się na szóstej pozycji.

 

W piątek spotkają się dwie najlepiej punktujące zawodniczki Ligi Siatkówki Kobiet. We wrocławskiej drużynie jest Aleksandra Rasińska, która zdobyła do tej pory 253 punkty i w rankingu zajmuje drugie miejsce. Wyprzedza ją tylko przyjmująca BKS Stal Bielsko-Biała - Olivia Różański z 259 punktami. Te same siatkarki rywalizują także w polu serwisowym. Atakująca z Wrocławia ma 15 asów na koncie (5. miejsce w lidze), a Różański bezpośrednio zagrywką zdobyła 14 punktów. 

 

Bielszczanki będą miały okazję zakończyć serie porażek, przegrały bowiem trzy poprzednie spotkania i ligowa czołówka nieco im odskoczyła.  Do piątkowego meczu przystąpią po długim, pięciosetowym boju w Legionowie, gdzie uległy 2:3. Jeżeli nie uda się wygrać, mogą stracić szóstą pozycję w tabeli. 

 

#VolleyWrocław także przegrał poprzednie spotkanie. We własnej hali dostał srogą lekcję siatkówki od Grupy Azoty Chemika Police, który zwyciężył 3:0 i wciąż jest jedyną niepokonaną ekipą w tym sezonie. Tym razem wrocławianki też nie są faworytkami. 

 

- W meczu z BKS-em musimy skupić się przede wszystkim na własnej grze i wyćwiczyć powtarzalność naszych działań. Trzeba wyeliminować błędy w przyjęciu, bo w starciu z Chemikiem straciliśmy kilka ważnych punktów przez problemy w tym elemencie gry. Ostatnio intensywniej pracujemy nad zagrywką, żeby dodać jej trochę zmienności – mówi trener #VolleyWrocław, Wojciech Kurczyński.

 

Transmisja meczu BKS Stal Bielsko-Biała - #VolleyWrocław w Polsacie Sport od godziny 17:30.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA LIGI SIATKÓWKI KOBIET

WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie