Nieoczekiwane wzmocnienie Barcelony! Doświadczony snajper wypełni lukę po Suarezie?

Piłka nożna
Nieoczekiwane wzmocnienie Barcelony! Doświadczony snajper wypełni lukę po Suarezie?
fot. PAP

Kilka dni temu pojawiły się informacje o zainteresowaniu Barcelony Krzysztofem Piątkiem. Wszystko przez bolesną kontuzję Luisa Suareza, który nie wróci na boisko aż do kwietnia. Duma Katalonii potrzebuje typowej dziewiątki, a jej wybór może paść na Oliviera Girouda.

Francuski mistrz świata i zdobywca Ligi Europy z sezonu 2018/2019 nie ma w tym sezonie zbyt wielu szans na grę i na boisku w barwach Chelsea pojawia się sporadycznie. Tak mało szans na grę skłoniły snajpera do poszukania alternatywy: wiele wskazywało na to, że tej zimy trafi do Interu Mediolan.

 

Do gry może jednak wejść Barcelona. Wiele mówiło się, że Duma Katalonii sięgnie tej zimy po gwiazdę pokroju Timo Wernera, jednak klub zamierza postawić na wypożyczenie zawodnika doświadczonego. W mediach pisało się nawet o możliwym ściągnięciu Piątka.

 

To właśnie lewonożny Francuz może być wyborem Quique Setiena, jak donosi kataloński Sport. Rówieśnik Suareza uzbierał w tym sezonie zaledwie 282 minuty na boisku, trafiając do siatki tylko w Superpucharze Europy, który odbył się w sierpniu.

 

Na korzyść Girouda przemawia fakt, że mógłby on stworzyć duet napastników z Antoine Griezmannem - tak, jak w barwach Trójkolorowych.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze