Grand Prix: Trzecie miejsce Kuczery, piąte Szczurowskiego w Tel Awiwie

Sporty walki
Grand Prix: Trzecie miejsce Kuczery, piąte Szczurowskiego w Tel Awiwie
fot. PAP

Piotr Kuczera zajął trzecie miejsce w kat. 90 kg, a Kacper Szczurowski - piąte w kat. 100 kg w rywalizacji judoków w turnieju Grand Prix w Tel Awiwie. To pierwsze tegoroczne zawody zaliczane do kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio.

Kuczera pokonał najpierw reprezentanta gospodarzy Nadava Zurata, następnie Komronszocha Ustopirijona z Tadżykistanu i Australijczyka Harrisona Cassara. Później, w ćwierćfinale, musiał jednak uznać wyższość Brazylijczyka Rafaela Macedo. Polak wygrał następnie obie swoje walki w repasażach - z Amerykaninem Coltonem Brownem i z Uzbekiem Dawłatem Bobonowem. W tej kategorii zwyciężył Koreańczyk Gwak Dong-Han.

 

Z kolei Szczurowski wygrał z Avtarem Singhiem z Indii i Rosjaninem Kiriłłem Dienisowem, ale w ćwierćfinale również nie dał rady brazylijskiemu rywalowi - Leonardo Goncalvesowi. W repasażu zdołał pokonać tylko Japończyka Yuki Ishiuchiego, a walkę o trzecie miejsce przegrał z Niemcem Karlem-Richardem Freyem. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Peter Paltchik.

 

W kategorii +100 kg startował Maciej Sarnacki, ale został wyeliminowany już w swoim pierwszym pojedynku z Węgrem Richardem Sipoczem.

 

Jedną walkę w kategorii 78 kg wygrała Beata Pacut - z reprezentantką Uzbekistanu Nodirą Juldaszewą. Następnie Polkę pokonała jednak Niemka Anna Maria Wagner, eliminując ją z rywalizacji.

 

Podobnie potoczyły się losy Pauli Kułagi w kat. +78 kg - najpierw wygrała z Shoshaną Kahlon z Izraela, a następnie uległa Holenderce Tessie Savelkouls i odpadła z zawodów.(

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze