PŚ w biathlonie: Czwarte miejsce Hojnisz-Staręgi

Monika Hojnisz-Staręga zajęła w słoweńskiej Pokljuce czwarte miejsce w biegu ze startu wspólnego na 12,5 km zaliczanego do Pucharu Świata w biathlonie. Zwyciężyła Szwedka Hanna Oeberg.

To najlepsza lokata Polki w tym sezonie, a w całej karierze wyższą zajęła tylko dwukrotnie - w tym samym miejscu w sezonie 2018/19 była druga w biegu indywidualnym na 20 km, jest także brązową medalistką mistrzostw świata w biegu ze startu wspólnego z 2013 roku. Drugie miejsce ze stratą 6,5 s zajęła w niedzielę Włoszka Lisa Vittozzi, a trzecia była Francuzka Anais Bescond - 27,6 s.

Hojnisz-Staręga miała 37,5 s straty do zwyciężczyni. Kamila Żuk zajęła 17. miejsce. Oeberg i Hojnisz-Staręga miały po jednym niecelnym strzale, a Vittozzi i Bescond były bezbłędne. Żuk pomyliła się trzykrotnie.

W klasyfikacji generalnej pozycję liderki utrzymała Norweżka Tiril Eckhoff, która w niedzielę nie wystartowała z powodu choroby. Hojnisz-Staręga jest najlepszą z Polek - zajmuje 17. miejsce.

Wcześniej odbyła się rywalizacja mężczyzn na 15 km. Zwyciężył Francuz Quentin Fillon Maillet. Polacy nie zakwalifikowali się do tych zawodów. Niedzielne biegi zakończyły rundę PŚ w Słowenii, ostatnią przed mistrzostwami świata w Anterselvie (13-23 lutego).