Serie A: Triumf Verony. Efektowny gol Dawidowicza!

W niedzielnym meczu 21. kolejki Serie A ekipa Hellasu Verona pokonała przed własną publicznością Lecce 3:0. Prowadzenie gospodarzom zapewnił Paweł Dawidowicz, dla którego był to premierowy gol w tym sezonie w rozgrywkach ligowych.

Faworytami byli piłkarze Hellasu, którzy plasują się w środku tabeli, podczas gdy Lecce broni się przed spadkiem. Warto zaznaczyć, że ostatni triumf przyjezdnych miał miejsce 30 listopada, podczas gdy gospodarze w czterech ostatnich konfrontacjach zainkasowali osiem punktów.

Podopieczni Ivan Jurica szybko objęli prowadzenie, a zasługa w tym Dawidowicza, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Miguela Veloso, efektownym strzałem głową po długim rogu mógł cieszyć się z premierowej bramki w tym sezonie w Serie A.

Kwadrans później było już 2:0 dla Hellasu, a na listę strzelców wpisał się Matteo Pessina. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie goście grali w osłabieniu od 68. minuty. Wówczas drugą żółtą kartkę za faul otrzymał Cristian Dell'Orco.

Miejscowi wykorzystali grę w przewadze w końcowych minutach. Rzut karny wykorzystał doświadczony Giampaolo Pazzini, ustalając rezultat na 3:0.

Dawidowicz rozegrał całe spotkanie, podczas gdy Mariusz Stępiński spędził mecz na ławce rezerwowych.

Hellas Verona - Lecce 3:0 (2:0)
Bramki: Dawidowicz 19, Pessina 34, Pazzini 86k.