LM siatkarzy: Grupa Azoty ZAKSA rozbiła Knack Roeselare

Rozpoczęła się runda rewanżowa Ligi Mistrzów siatkarzy. W meczu 4. kolejki grupy E Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pewnie pokonała Knack Roeselare 3:0. To czwarte zwycięstwo mistrzów Polski bez straty seta, dzięki czemu są oni już prawie pewni awansu do ćwierćfinału.

Mistrzowie Polski szybko zaczęli budować przewagę w pierwszej partii (9:6). Dobra skuteczność w ataku, lepsze od rywali przyjęcie i zagrywka (3–0 w punktowych serwisach w całym secie) pozwoliły odskoczyć kędzierzynianom (15:10, 20:13) i w końcówce kontrolować sytuację. Piłkę setową wywalczył Krzysztof Rejno (24:18), a zepsuta zagrywka przyjezdnych zamknęła tę część meczu (25:19).

Goście udanie rozpoczęli drugą odsłonę. Gdy Andreas-Dimitros Fragkos popisał się asem serwisowym, było 4:8, ZAKSA szybko jednak odrobiła straty, a po autowym ataku Hendrika Tuerlinckxa prowadziła 11:10. Goście jeszcze na moment odzyskali przewagę (11:12), ale dalsza część seta to dominacja podopiecznych trenera Nikoli Grbicia. Wygrali siedem akcji z rzędu (21:14), co właściwie rozstrzygnęło tę partię. Kamil Semeniuk, kończąc kontrę gospodarzy, uzyskał piłkę setową, a wynik na 25:18 ustalił w kolejnej akcji skuteczny blok.

W trzecim secie skuteczni w ofensywie gospodarze odskoczyli w środkowej części (11:8, 15:11). To wystarczyło, by w końcówce kontrolować sytuację na parkiecie. Autowy atak Rune Fastelanda dał kędzierzynianom piłkę meczową (24:18), goście obronili się w dwóch kolejnych akcjach, ale w trzeciej Fasteland zepsuł zagrywkę, kończąc to jednostronne spotkanie (25:20).

Najwięcej punktów: Arpad Baroti (12), Simone Parodi (11) – ZAKSA; Matthijs Verhanneman (13) – Knack. MVP: Simone Parodi.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonali wcześniej Vojvodina NS seme Nowy Sad (3:0), Knack Roeselare (3:0) i VfB Friedrichshafen (3:0). Z bilansem 4 zwycięstwa – 0 porażek, 12 punktów (sety 12–0) wyraźnie prowadzą w tabeli grupy E. Do rozegrania mają jeszcze dwa mecze: z Vojvodiną w Nowym Sadzie (11 lutego) i z VfB Friedrichshafen u siebie (19 lutego).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Knack Roeselare 3:0 (25:19, 25:18, 25:20)

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Krzysztof Rejno, David Smith, Simone Parodi, Kamil Semeniuk, Arpad Baroti – Paweł Zatorski (libero) oraz Przemysław Stępień, Filip Grygiel, Piotr Łukasik, Sebastian Warda. Trener: Nikola Grbić.
Knack: Brett James Walsh, Daniel Jansen Vandoorn, Rune Fasteland, Matthijs Verhanneman, Andreas-Dimitrios Fragkos, Hendrik Tuerlinckx – Dennis Deroey (libero) oraz Matthijs Desmet, Joseph Norman, Sander Depovere. Trener: Steven Vanmedegael.