Zmiana trenera siatkarzy z Zawiercia? "Coś jest na rzeczy"

Siatkówka
Zmiana trenera siatkarzy z Zawiercia? "Coś jest na rzeczy"
fot. Cyfrasport
Czy Igor Kolaković odejdzie z Aluron CMC Warty Zawiercie?

Trener siatkarzy Aluron CMC Warty Zawiercie Igor Kolaković wywołał spore zamieszanie, publikując na Twitterze informację, że w przyszłym sezonie nie będzie trenerem tej drużyny. Jeszcze większą konsternację wywołał fakt, że wskazał on swego następcę – ma nim zostać Michał Winiarski. Wpis szybko zniknął z Twittera, a do sprawy nawiązał komentujący mecz zawiercian Tomasz Swędrowski.

"Moje przeznaczenie jest już pewne. Nie będę trenerem Aluronu, będę selekcjonerem reprezentacji Serbii. Z całego serca życzę Winiarskiemu wszystkiego najlepszego na ławce Aluronu" – napisał Kolaković.

 

Zobacz także: Dawid Konarski - najlepsze akcje MVP meczu Aluron – Indykpol AZS

 

Wpis szybko zniknął, ale wywołał burzę. Choćby z tego powodu, że czarnogórski trener wskazał nazwisko swego następcy, a Winiarski ma do 2024 roku podpisaną umowę z Treflem Gdańsk.

 

Prezes klubu z Zawiercia Kryspin Baran w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" przyznał, że nie ma nic przeciwko temu, żeby Kolaković pracował jednocześnie na dwóch etatach, a wpis nazwał nieporozumieniem. Nieoficjalnie mówi się jednak, że zawiercianie interesują się Winiarskim, a nowy trener Serbów chciałby skupić się wyłącznie na pracy z kadrą.

 

Do sprawy odniósł się również Tomasz Swędrowski, który komentował mecz Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn (3:2).

 

– Od wczoraj jest trochę zamieszania z powodu Igora Kolakovicia, który poinformował na swym profilu na Twitterze, że ostatni sezon prowadzi drużynę z Zawiercia. Później ten komunikat zniknął. Próbowaliśmy porozmawiać na ten temat. Ma poprowadzić reprezentację Serbii, co może kłócić się z równoczesnym prowadzeniem klubu. Sprawa nie jest do końca wyjaśniona, ale jest coś na rzeczy – powiedział komentator Polsatu Sport.

Wypowiedź w załączonym materiale wideo:

WYNIKI MECZÓW I TABELA PLUSLIGI
RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie