0:8! Niecodzienny siatkarski falstart w meczu PlusLigi (WIDEO)

Początek czwartego seta meczu Aluron CMC Warty Zawiercie z Indykpolem AZS Olsztyn (3:2) miał rzadko spotykany w PlusLidze przebieg. Gospodarze, którzy prowadzili 2:1 w setach, rozpoczęli tę partię od falstartu – przegrywali aż 0:8!

Atak Toreya DeFalco (0:1), błąd w ataku Dawida Konarskiego (0:2), błąd w ataku Urosa Kovacevicia (0:3), atak DeFalco (0:4), błąd w ataku Facundo Conte (0:5), blok DeFalco (0:6), blok Jana Firleja (0:7), atak Szymona Jakubiszaka (0:8) – tak rozpoczął się czwarty set meczu w Zawierciu.

Jurajscy Rycerze przerwali czarną serię skutecznym atakiem Kovacevicia, ale fatalny początek miał ogromny wpływ na dalszy przebieg tej partii. Gospodarze przegrali 17:25, co oznaczało, że rywale doprowadzili do tie-breaka. W nim górą byli jednak gospodarze, którzy wygrali 16:14 i cały mecz 3:2.