PlusLiga: Zwycięstwo siatkarzy Ślepska w debiucie nowego trenera

Ślepsk wygrał czwarty mecz w tym sezonie.

W meczu 17. kolejki PlusLigi MKS Ślepsk Malow Suwałki wygrał z Cuprum Lubin 3:1. Spotkanie było debiutem Dominika Kwapisiewicza w roli trenera drużyny z Suwałk.

Siatkarze Ślepska udanie rozpoczęli to spotkanie (3:0). Rywale szybko odrobili straty, ale w środkowej części seta gospodarze dominowali już na parkiecie. Kluczowa była punktowa seria od 14:13 do 19:13. Suwalczanie byli skuteczniejsi w ataku, lepiej od rywali prezentowali się też w bloku (5–1 w całym secie). Właśnie punktowy blok przyniósł im ostatni punkt w tej partii (25:18).

Druga odsłona miała podobny scenariusz. Do pewnego momentu obie ekipy toczyły wyrównaną walkę, a w środkowej części seta siatkarze Ślepska uzyskali zdecydowaną przewagę. Gdy Josua Tuaniga popisał się asem serwisowym, było 18:12. Goście nie byli już w stanie odrobić takiej straty. Tuaniga atakiem z drugiej piłki ustalił wynik seta na 25:20.

W trzecim secie przewagę uzyskali na początku lubinianie. Po asie serwisowym Marcina Walińskiego było 5:8, a w środkowej części różnica punktowa jeszcze się powiększyła (11:16). Gospodarze ruszyli do odrabiania strat, ale nie wykorzystali swoich szans w ataku, popełniali też błędy w polu serwisowym. Siatkarze Cuprum spokojnie utrzymali przewagę i wygrali. Wynik na 18:25 ustalił atakiem w boczną linię Waliński.

Gospodarze wrócili do dobrej gry w kolejnej partii. Uzyskali przewagę w środkowej części seta po serii dobrych zagrywek Bartłomieja Bołądzia (13:9) i później ją powiększali (16:11, 20:14). Suwalczanie pewnie zmierzali po zwycięstwo. Piłkę meczową wywalczył Tuaniga (24:17), a w ostatniej akcji meczu Andreas Takvam skutecznie zaatakował ze środka (25:18).

Siatkarze Ślepska odnieśli czwarte zwycięstwo w sezonie. Wygrali w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera – Dominika Kwapisiewicza, który zastąpił Andrzeja Kowala.

Najwięcej punktów: Bartłomiej Bołądź (21), Adrian Buchowski (14), Paweł Halaba (13) – Ślepsk; Marcin Waliński (18), Wojciech Ferens (13), Michał Gierżot (10) – Cuprum. MVP: Bartłomiej Bołądź (19/32 = 59% skuteczności w ataku + 2 asy serwisowe).

MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:18)

Ślepsk: Adrian Buchowski, Cezary Sapiński, Bartłomiej Bołądź, Paweł Halaba, Andreas Takvam, Josua Tuaniga – Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Mateusz Laskowski, Przemysław Smoliński, Kevin Klinkenberg. Trener: Dominik Kwapisiewicz.
Cuprum: Dawid Gunia, Masahiro Sekita, Wojciech Ferens, Florian Krage, Remigiusz Kapica, Marcin Waliński – Maciej Sas (libero) oraz Michał Gierżot, Kamil Szymura (libero), Przemysław Stępień. Trener: Paweł Rusek.

Wyniki, terminarz i plan transmisji meczów 17. kolejki PlusLigi:

2022-01-22: PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 2:3 (25:23, 20:25, 23:25, 26:24, 10:15)
2022-01-22: Projekt Warszawa – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (25:22, 15:25, 22:25, 19:25)
2022-01-22: Asseco Resovia – Stal Nysa 3:2 (23:25, 25:17, 18:25, 25:15, 15:13)
2022-01-23: Aluron CMC Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (25:19, 21:25, 25:20, 17:25, 16:14)
2022-01-23: MKS Ślepsk Malow Suwałki – Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 25:20, 18:25, 25:18)
2022-01-24: GKS Katowice – LUK Lublin (poniedziałek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2022-01-24: Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom (poniedziałek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).