Majecki oficjalnie w nowym klubie. Padł rekord Ekstraklasy!

Piłka nożna
Majecki oficjalnie w nowym klubie. Padł rekord Ekstraklasy!
fot. Cyfrasport

Radosław Majecki przeszedł z Legii Warszawa do AS Monaco i stał się najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy. Polski bramkarz został sprzedany do klubu, którego kapitanem jest Kamil Glik. Według medialnych doniesień 20-latek kosztował 7 milionów euro. Majecki najbliższe pół roku spędził jednak w... Legii, do której został wypożyczony.

Według wcześniejszych doniesień medialnych Legia może zarobić dodatkowy milion euro za ewentualne bonusy. Ponadto warszawski klub miał także zagwarantować sobie w kontrakcie 10 procent kwoty od następnego transferu. Majecki dołączy do piłkarzy AS Monaco po zakończeniu obecnego sezonu, ponieważ tuż po przejściu badań medycznych został wypożyczony do wicemistrzów Polski.

 

- AS Monaco z przyjemnością ogłasza podpisanie kontraktu z Radosławem Majeckim z Legii Warszawa. 20-letni bramkarz związał się z klubem do czerwca 2024 roku i będzie na wypożyczeniu w Legii Warszawa do końca tego sezonu - napisano na oficjalnej stronie internetowej AS Monaco, którego piłkarzem jest także Glik.

 

O przejściu polskiego bramkarza do Księstwa pisano w mediach już od jakiegoś czasu. Opuścił on zgrupowanie Legii w tureckim Belek, aby porozumieć się z działaczami Monaco. Kwoty transferu nie podano do publicznej wiadomości. Szacuje się jednak, że może być ona rekordowa w historii polskiej Ekstraklasy. - Cieszę się, że dołączyłem do AS Monaco, wielkiego klubu francuskiej ekstraklasy. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby jak najlepiej zakończyć ten sezon z Legią Warszawa zanim rozpocznę kolejną przygodę - powiedział Majecki.

 

Według nieoficjalnych danych, dotychczas najdrożej sprzedanym piłkarzem z polskiej ligi był Jan Bednarek - 6 mln euro z Lecha Poznań do Southampton w 2017 roku.

 

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie