PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

W środę o godzinie 20.30 siatkarze Asseco Resovii podejmą w hali Podpromie GKS Katowice w meczu 14. kolejki PlusLigi. Czy rzeszowianie podniosą się po bolesnej porażce z Cuprum Lubin? Transmisja spotkania Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice w Polsacie Sport.

Mecz obu drużyn powinien zapoczątkować rundę rewanżową w PlusLidze, ale ze względu na rozgrywki reprezentacyjne spotkanie zostało przełożone. Do starcia dojdzie więc kilkanaście dni później. Z tego względu obie drużyny przystąpią do niego w całkowicie odmiennych nastrojach. GKS w styczniu zdążył wygrać już trzy spotkania, wszystkie po 3:2, i doznać porażki ze Skrą Bełchatów. Asseco Resovia wygrała tylko raz, z Indykpolem AZS-em w Olsztynie, zdążyła natomiast przegrać w Suwałkach ze Ślepskiem i w ostatniej kolejce u siebie z Cuprum Lubin. Szczególnie ta druga porażka była bardzo dotkliwa, ponieważ rzeszowianie zagrali bardzo słaby mecz.

 

– Musimy usiąść i musi zostać odbyta twarda męska rozmowa, bo to tak dalej być nie może. Można przegrywać, bo to jest normalne w sporcie, ale chcę widzieć przede wszystkim walkę. Zmiany w sztabie trenerskim nie przewidujemy. Czeka mnie na pewno poważna rozmowa z Piotrem na temat tego dlaczego gramy tak w kratkę - mówił po meczu prezes Asseco Resovii Krzysztof Ignaczak w rozmowie z Plusliga.pl.

 

Z GKS-em podopieczni Piotra Gruszki dostaną więc okazję do rehabilitacji, która może być również rewanżem za spotkanie pierwszej rundy rozgrywek. W Katowicach wygrał GKS 3:2, choć Asseco Resovia prowadziła już 2:1. Katowiczanie to specjaliści od tie-breaków, do tej pory zagrali ich już 11, z czego 5 wygrali.

 

W tabeli PlusLigi GKS ma 22 punkty i jest trzy punkty nad Asseco Resovią. Obie drużyny wciąż walczą o awans do play-off i każda zdobycz w tym spotkaniu może być dla nich niezwykle ważna.

 

Transmisja spotkania Asseco Resovia Rzeszów - GKS Katowice w Polsacie Sport od 20:30. Komentują Tomasz Swędrowski i Ireneusz Mazur.

psl, Polsat Sport, assecoresovia.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze