Prezes Górnika: Walczymy o wielki cel, jakim jest utrzymanie

Piłka nożna
Prezes Górnika: Walczymy o wielki cel, jakim jest utrzymanie
fot. Cyfrasport

„Walczymy o wielki cel, czyli o utrzymanie w piłkarskiej ekstraklasie. Bo z tym się wiążą kolejne lata funkcjonowania klubu” – powiedział nowy prezes Górnika Zabrze Dariusz Czernik.

Zabrzanie zatrudnili zimą słowackich pomocników Erika Jirkę i Romana Prochazkę.

 

„Sprowadziliśmy dwóch piłkarzy do grania od razu. Po tych transferach trener Marcin Brosz w zasadzie ma pierwszą jedenastkę. Musimy patrzeć na budżet klubu. Priorytetem teraz jest, by czterech, pięciu piłkarzy mających małe szanse na grę u nas, zostało z Górnika wypożyczonych, a nawet transferowanych” – dodał prezes.

 

Grający w Górniku hiszpański snajper Igor Angulo, król strzelców poprzedniego sezonu, już wcześniej poinformował, że po zakończeniu rozgrywek pożegna się z Zabrzem.

 

„Nigdy nam nie dał do zrozumienia, że bardzo chce odejść. Rozmowy były modelowe. Powiedział, że wie, na ile stać Górnika, ale ma klub dający mu więcej. Skoro nie puszczamy go zimą, zostaje do końca sezonu i wykonuje swoje obowiązki najlepiej jak potrafi” – zaznaczył Czernik, w przeszłości przez 25 lat dziennikarz katowickiego „Sportu”.

 

Przyznał, że zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nim spoczywa.

 

„Mieszkam w tym mieście całe życie, tu się urodziłem, nie zamierzam się wyprowadzać. Czuję ciężar odpowiedzialności. Sam jako dziennikarz przeżyłem ok. 20 prezesów w Górniku. Pamiętam, jak zaczynali i jak odchodzili. Zdaję sobie sprawę, że będzie ktoś następny. Moim marzeniem jest, by klub był na wyższym poziomie organizacyjnym i sportowym” – powiedział.

 

W środę Górnik pozyskał kolejnego sponsora, firmę Węglokoks.

 

„Partnerstwo biznesowe jest niezbędne dla rozwoju klubu. Nie byłoby takich projektów, gdyby nie ten stadion. Mijają cztery lata od jego otwarcia i myślę, że my ten potencjał wykorzystujemy. Loże biznesowe są wyprzedane, klub biznesu podczas meczów jest wypełniony” – ocenił Czernik.

 

Prezes Węglokoksu Tomasz Heryszek przyznał, że wstępem do współpracy sponsorskiej było wynajęcie przez firmę loży biznesowej na zabrzańskim stadionie.

 

„Zmierzyliśmy efektywność takiego działania. Szukamy nowych kierunków rozwoju. Górnik ma kibiców poza granicami kraju, a stadion pozwala nawiązywać relacje biznesowe” – wyjaśnił.

 

Umowa będzie obowiązywała do końca bieżącego sezonu. Zdaniem prezesa Czernika, Górnik znajduje się w czołowej czwórce ekstraklasy pod względem wartości kontraktów sponsorskich realizowanych na koszulkach piłkarzy.

 

Zespół trenera Marcina Brosza zajmuje po 20. kolejkach 12. miejsce w tabeli.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie