Kanadyjska piłkarka poprawiła strzelecki rekord wszech czasów

Kanadyjka Christine Sinclair zdobyła dwa gole w meczu z Saint Kitts i Nevis (11:0) i tym samym ustanowiła rekord wszech czasów. W dorobku ma już 185 bramek w 290. występach w reprezentacji. Do tej pory najlepsza była Amerykanka Abby Wambach - 184.

W spotkaniu inaugurującym eliminacje olimpijskie w strefie CONCACAF Sinclair wpisała się na listę w 7. minucie z rzutu karnego (na 1:0) i 24. (4:0). Do przerwy w Edinburgu (Teksas) było 7:0. W całym meczu triumfatorki oddały 35 strzałów, a rywalki - jeden. Najskuteczniejsza była Adriana Leon, która zanotowała cztery trafienia, w tym popisała się hat-trickiem w pierwszej części.

36-letnia Sinclair zadebiutowała w drużynie narodowej w 2000 roku. Jest dwukrotną brązową medalistką olimpijską. Zdobywała gole, podobnie jak Brazylijka Marta, w pięciu turniejach mistrzostw świata - po trzy bramki w 2003 i 2007, jedna w 2011, dwie w 2015 i jedna w 2019.

W męskim futbolu rekordzistą jest Irańczyk Ali Daei - 109 trafień w 149 spotkaniach. W reprezentacji Polski najlepszy jest Robert Lewandowski - 61 bramek i 112 gier.