Siatkarz przysnął w polu zagrywki! Kuriozalny błąd w kluczowym momencie seta (WIDEO)

W meczu 18. kolejki PlusLigi pomiędzy Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Cerrad Enea Czarnymi Radom (3:0) byliśmy świadkami rzadkiego, ale bardzo kosztownego w tej sytuacji błędu. Atakujący gości Karol Butryn przekroczył przepisowy czas ośmiu sekund na wykonanie zagrywki.

Sytuacja miała miejsce w końcówce drugiego seta, gdy radomianie zbliżyli się do rywali na dwa oczka (23:21) i mieli jeszcze realne szanse na odrobienie strat. W polu zagrywki pojawił się Butryn, zbyt długo jednak zwlekał ze wznowieniem gry i arbiter Marcin Weiner odgwizdał mu błąd przekroczenia ośmiu sekund, jakie miał na wykonanie zagrywki.

Trener Robert Prygiel i jego podopieczni protestowali, a komentatorzy Polsatu Sport - nieco żartobliwie - postulowali na antenie, by wprowadzić challenge z zegarem. Decyzja sędziego oznaczała jednak, że kędzierzynianie uzyskali piłkę setową. Sytuacja wpłynęła też negatywnie na Butryna, który w kolejnej akcji pomylił się w ataku, co oznaczało koniec seta.