PlusLiga: Siatkarze Vervy pewnie wygrali w Sosnowcu

Siatkarze MKS Będzin przegrali w Sosnowcu z Vervą Warszawa Orlen Paliwa 0:3 w zaległym meczu 14. kolejki PlusLigi. Najwięcej emocji przyniósł drugi set, zakończony rywalizacją na przewagi, w którym gospodarze nie wykorzystali swoich szans na zwycięstwo.

W początkowych fragmentach pierwszej odsłony prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Najpierw mieli je goście (8:10), a po dobrych zagrywkach Rafała Faryny – gospodarze (12:10). Przyjezdni szybko odrobili straty, a po asie serwisowym Bartosza Kwolka uzyskali przewagę (14:15). Gospodarze jeszcze do stanu 20:21 dotrzymywali kroku przeciwnikom. Kluczowe akcje padły jednak łupem siatkarzy ze stolicy. Dwa skuteczne ataki Artura Udrysa i błąd będzinian przyniosły decydujące punkty (20:25).

Set numer dwa, po wyrównanym początku, toczył się przy przewadze drużyny z Warszawy (10:13, 14:17). Po skutecznym ataku Udrysa było 18:21, trener gospodarzy poprosił o czas, który przyniósł efekt – zryw będzinian i odrobienie strat (21:21). Gdy Dawid Dryja zablokował Kwolka było 23:21, potem - po ataku Dryji z krótkiej - gospodarze mieli piłkę setową. W decydujących momentach mylili się jednak w polu zagrywki. Wykorzystali to rywale, którzy po ataku Kevina Tillie z przechodzącej piłki i skutecznym bloku wygrali rywalizację na przewagi (27:29).

Przed trzecią odsłoną trener Jakub Bednaruk dokonał kilku zmian w składzie. Być może chciał dać odpocząć kilku czołowym graczom przed kluczowym dla będzinian meczem z BKS Visłą Bydgoszcz (sobota 8 lutego). To odbiło się na grze gospodarzy i set toczył się przy wyraźnej przewadze Vervy (4:8, 5:10). W dalszej części seta goście kontrolowali sytuację i pewnie zmierzali po trzy punkty. Udrys wywalczył piłkę meczową (14:24), a Kwolek zamknął mecz skutecznym atakiem (15:25).

Najwięcej punktów: Rafał Faryna (16) – MKS, Artur Udrys (16), Kevin Tillie (12), Bartosz Kwolek (10, w tym 5 asów serwisowych), Andrzej Wrona (10) – Verva. MVP: Andrzej Wrona.

MKS Będzin – Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (20:25, 27:29, 15:25)

MKS: Rafał Faryna, Dawid Gunia, Grzegorz Pająk, Artur Ratajczak, Rafał Sobański, David Sossenheimer – Michał Potera (libero) oraz Konrad Buczek, Dawid Dryja, Jan Fornal, Bartosz Schmidt, Michał Superlak. Trener: Jakub Bednaruk.
Verva: Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Piotr Nowakowski, Kevin Tillie, Artur Udrys, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (libero) oraz Dominik Jaglarski, Jan Kopyść, Jakub Kowalczyk, Patryk Niemiec. Trener: Andrea Anastasi.

***

W zaległym meczu 15. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin przegrali z Jastrzębskim Węglem 1:3. Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) spotkania otrzymał Lukas Kampa.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 1:3 (28:26, 18:25, 17:25, 11:25)

Cuprum: Mateusz Sacharewicz, Miguel Tavares Rordigues, Bartłomiej Lipiński, Przemysław Smoliński, Jakub Ziobrowski, Robinson Dvoranen – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Bartosz Makoś (libero), Kamil Maruszczyk, Damian Domagała, Maciej Gorzkiewicz. Trener: Marcelo Fronckowiak.
Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Graham Vigrass, Dawid Konarski, Christian Fromm, Jurij Gladyr, Lukas Kampa – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Julien Lyneel, Piotr Hain. Trener: Slobodan Kovac.