Tymex Boxing Night 11. Kuździeń: Chcę walczyć z czołówką wagi półśredniej

Sporty walki
Tymex Boxing Night 11. Kuździeń: Chcę walczyć z czołówką wagi półśredniej
fot. Materiały prasowe

- Pierwsze walki stoczę w wadze junior średniej, a później chcę boksować z najlepszymi Polakami z kategorii półśredniej – powiedział Kamil “Kundzia” Kuździeń, nowy nabytek Tymex Boxing Promotion. Wśród zawodowców zadebiutuje 7 marca na "Tymex Boxing Night 11" w Dzierżoniowie. Podczas tej gali tytułu Mistrzyni Świata WBO będzie broniła Ewa „Kleo” Brodnicka.

Pochodzący z Częstochowy 21-letni pięściarz jest 2-krotnym brązowym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Na ringach olimpijskich wygrał m.in. z Sebastianem Wiktorzakiem, aktualnym Mistrzem Polski Seniorów wagi półciężkiej.


- W 2017 roku podczas Młodzieżowych MP w Koninie pokonałem Wiktorzaka i jest to jedna z ważniejszych wygranych w mojej karierze. Byłem skazywany na porażkę, gdyż miałem niewielkie doświadczenie - niespełna 20 walk na koncie. Bardzo cenię również niedawne zwycięstwa w Extralidze Boksu Olimpijskiego w barwach Skorpiona Szczecin. Dołożyłem swoją cegiełką do tytułu mistrzowskiego, wygrywając w pojedynkach z Piotrem Tobolskim i Karolem Łapawą – powiedział.

 

Po brązowe krążki MMP sięgnął w 2017 i 2019 roku. Bardzo dramatyczny był turniej w Ciechocinku, gdzie w walkach eliminacyjnej i ćwierćfinałowej musiał zmagać się z przeciwnikami i kontuzjami łuku brwiowego.


- Doznałem rozcięć obu łuków, nie widziałem na jedno oko. Ale w każdej z tych walk boksowałem do końca i zwyciężałem. Myślę, że pokazałem charakter wojownika i że nic nie jest w stanie mnie złamać. Tak też chcę walczyć jako zawodowiec. Żałuję, że lekarz nie dopuścił mnie do walki o finał - straciłem bowiem szansę na tytuł. Potem dopadło mnie zapalenie ucha i nie pojechałem na MP Seniorów do Opola. A że nie było mnie w kadrze, zamknęły się przede mną drzwi na Igrzyska Olimpijskie. Dlatego postanowiłem rozpocząć profesjonalną karierę w barwach Tymexu – przyznał ambitny zawodnik.


Kuździeń jest wychowankiem trenera Piotra Zyzika, który prowadzi jego karierę w Częstochowie. Doskonale zna się z Robertem “Mister KO” Parzęczewskim (24-1, 16 KO), jednym z najlepszych obecnie polskich bokserów. Doświadczony pięściarz Tymexu przygotowuje się do największych wyzwań w karierze.


- W czasach amatorskich boksowałem m.in. w barwach Gardy Gierałtowice. Pomocną rękę wyciągnął trener tego klubu Adam Spiecha, za co mu dziękuję. Teraz koncentruję się już na profesjonalnych występach na galach Tymexu. Na początku muszę zbudować swoją pozycje i pokazać się z jak najlepszej strony. Pierwsze walki będą w junior średniej, lecz później zejdę do półśredniej i tam mam zamiar już mierzyć się z czołówką – zapewnił Kuździeń.


7 marca na “Tymex Boxing Night 11" w Dzierżoniowie Mistrzyni Świata WBO w wadze super piórkowej Ewa Brodnicka (Tymex Boxing Promotion) spotka się z byłą Mistrzynią Europy Belgijką Djemillą "The Pitbull" Gontaruk (16-6-2). Na gali organizowanej przez Mariusza i Marcela Grabowskich w barwach Tymexu zadebiutuje i stoczy 10. zawodową walkę Niemiec Sahan Aybay (9-0). Pojedynki rankingowe stoczą też Michał Leśniak (11-1-1), Oskar Kapczyński (2-0) i Oskar Wierzejski (2-0).

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie