Platini krytykuje VAR: Piłka nożna nie może być rozstrzygana za pomocą wideo

Piłka nożna
Platini krytykuje VAR: Piłka nożna nie może być rozstrzygana za pomocą wideo
Fot. CyfraSport

Były prezydent UEFA Michel Platini po raz kolejny skrytykował technologię powtórek sędziowskich VAR. - Piłka nożna nie może być rozstrzygana za pomocą wideo - przekonuje Francuz w rozmowie z dziennikiem "Il Corriere dello Sport".

Michel Platini uważa, że nowa technologia jest niewłaściwie wykorzystywana podczas meczów piłkarskich. Jego zdaniem piłka nożna nie potrzebuje powtórek VAR, tylko lepszych arbitrów.

 

- Sporne sytuacje w meczach piłkarskich nie mogą być rozstrzygane przez powtórki wideo. Mówiłem to od początku. Uważam, że telewizja zniekształca postrzeganie niektórych sytuacji. Piłka nożna jest sportem kontaktowym. Jeżeli przejdą one przez filtr telewizyjny, a nawet zostaną spowolnione, to prowadzi to do niedopuszczalnych interpretacji. Sytuacje powinny być oceniane przez sędziów w czasie rzeczywistym - przekonuje były gwiazdor Juventusu Turyn na łamach dziennnika "Il Corriere dello Sport".

 

- VAR nie jest nam potrzebny. Potrzebni są tylko lepsi sędziowie - dodaje.

 

Przypomnijmy, że system VAR w meczu o stawkę po raz pierwszy zastosowano 7 kwietnia 2017 roku w ligowym spotkaniu australijskiej A-League, pomiędzy Melbourne City FC i Adelaide United. W sierpniu tego samego roku do rozgrywek ligowych najwyższego szczebla wprowadziły go m.in. niemiecka Bundesliga, włoska Serie A oraz portugalska Primeira Liga. Od lutego 2018 roku VAR wideoweryfikacji poddawane są również wszystkie mecze Ekstraklasy.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie