PlusLiga: Siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z Treflem

W meczu 24. kolejki PlusLigi siatkarze Jastrzębskiego Węgla wygrali z Treflem Gdańsk 3:1. Podopieczni trenera Slobodana Kovacia przegrali pierwszego seta, ale w trzech kolejnych byli górą.

W pierwszej partii wynik długo oscylował wokół remisu (7:7, 14:14). Później przewagę uzyskali gdańszczanie, którzy wykorzystali słabsze przyjęcie i skuteczność ataku w ekipie przeciwników. Po dwóch skutecznych blokach odskoczyli na cztery oczka (15:19). Jastrzębianie złapali punktowy kontakt z rywalami (19:20, 20:21), ale w końcówce błysnął Bartosz Filipiak, a w ostatniej akcji gospodarze dotknęli siatki (21:25).

Podrażnieni gospodarze szybko uzyskali przewagę w drugim secie (8:4, 12:8). Podopieczni trenera Michała Winiarskiego zdołali złapać punktowy kontakt (13:12), ale skuteczniejsi w tej partii jastrzębianie znów odskoczyli. W końcówce asem serwisowym popisał się Tomasz Fornal (21:17). Piłkę setową wywalczył Dawid Konarski, a po chwili kontratak Grahama Vigrassa ustalił wynik na 25:19.

Trzecia odsłona również toczyła się przy przewadze jastrzębian (8:4, 13:10). Gdańszczanie gonili wynik i udało im się to, gdy zablokowali Jurija Gladyra (17:17). Kilka chwil później Gladyr odgryzł się rywalom zagrywką i znów gospodarze mieli przewagę (19:17). W końcówce doszło do sporego zamieszania, gdy sędziowie długo nie mogli rozstrzygnąć, kto w przepychance Mateusza Janikowskiego i Dawida Konarskiego ostatni dotknął piłki; główny arbiter przyznał ostatecznie punkt Treflowi (22:21). Kolejne piłki padły jednak łupem gospodarzy. Zepsuta zagrywka Filipiaka i dwa ataki Fornala dały im zwycięstwo 25:21.

W czwartej partii nadal przeważali siatkarze z Jastrzębia-Zdroju (10:5, 12:7). Nie brakowało zaciętej walki, w środkowej części seta oglądaliśmy najdłuższą akcję meczu, zakończoną autowym atakiem Janikowskiego (14:9). Końcówka toczyła się pod dyktando gospodarzy. Po dwóch asach serwisowych Konarskiego prowadzili 21:13. Piłkę meczową wywalczył Fornal (24:17), goście obronili się w trzech kolejnych piłkach, ale Christian Fromm skutecznym atakiem zamknął mecz (25:20).

Najwięcej punktów: Dawid Konarski (19), Tomasz Fornal (18), Jurij Gladyr (15), Graham Vigrass (11) – Jastrzębski Węgiel; Bartosz Filipiak (16), Pablo Crer (13), Ruben Schott (12) – Trefl. MVP: Lukas Kampa

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Tomasz Fornal, Jurij Gladyr, Lukas Kampa, Dawid Konarski, Julien Lyneel, Graham Vigrass – Jakub Popiwczak (libero) oraz Jakub Bucki, Dominik Depowski, Christian Fromm. Trener: Slobodan Kovac.
Trefl: Pablo Crer, Bartosz Filipiak, Wojciech Grzyb, Paweł Halaba, Marcin Janusz, Ruben Schott – Maciej Olenderek (libero) oraz Mateusz Janikowski, Łukasz Kozub, Bartłomiej Mordyl, Kewin Sasak. Trener: Michał Winiarski.